Walka o karetkę

  • 14.04.2017, 06:10
  • Agnieszka Szczepańska
Walka o karetkę Tomasz Rachwał
Zostawcie nam karetkę! Nie dla likwidacji karetki! Po takimi hasłami 8 kwietnia protestowali mieszkańcy powiatów leskiego i bieszczadzkiego przeciwko likwidacji jednej z dwóch specjalistycznych karetek pogotowia, tzw. S.

Protest rozpoczął się o godz. 10 i trwał niecałą godzinę. Wzięło w nim udział około 40 osób, w tym m.in. Wiesław Kuzio, były dyrektor leskiego szpitala, Jolanta Szurlej, dyrektor Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie czy Agata Pomykała, była wójt Baligrodu.

- Nie jest ważne, gdzie te karetki będą zlokalizowane. Ważne, żeby zostały one przy siedzibach szpitali. Usunięcie ich stamtąd wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców kilkunastu gmin - mówił Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica, gdzie po zmianach ma stacjonować "S"- ka. Padały zapowiedzi, to był taki wstępny protest i ma się on nasilić. Lesko oczekuje na przyjazd wojewody i mieszkańcy liczą na to, że wtedy przedstawią swoje postulaty. Apelowali, żeby wszyscy włodarze gminni z obu powiatów, czyli leskiego i bieszczadzkiego, mówili w tej sprawie jednym głosem, ponieważ tylko wspólna interwencja i akcja może przynieść skutek. Przypominano też walkę o utworzenie powiatu leskiego w 2002 roku.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe