Dycha dla sanoczan

  • 20.05.2017, 05:30
  • kael
Dycha dla sanoczan Arch. prywatne
Damian Dziewiński wygrał bieg w Głogowie Małopolskim, a Grzegorz Fedak był trzeci. W maratonie znalazł się mocny na Marka Nowosielskiego w kat. sześćdziesięciolatków. Nasi ścigali się też w Krośnie.

IV Dycha Głogowska
Biegacze z Sanoka mają powody, by lubić zawody na 10 km rozgrywane w Głogowie Małopolskim. Od pierwszej edycji wyścigu zajmują wysokie miejsca w generalce i kategoriach wiekowych. Nie inaczej było w czwartej odsłonie imprezy. Najszybszy w 168-osobowej stawce był Damian Dziewiński, reprezentujący TG "Sokół" Sanok. Dotarł do mety w 34:41 min. Jego zwycięstwo nie było zagrożone, zwyciężył ze sporą przewagą. Trzecie miejsce w generalce wywalczył Grzegorz Fedak (36:02).

– Warunki do szybkiego biegania były idealne, chłodno, wilgotno, bezwietrznie – opisuje długodystansowiec. – Damian od początku prowadził w czołówce, zdecydowanie przyśpieszając w drugiej połowie dystansu. Dla mnie to najlepszy i najszybszy występ na tych zawodach. Pobiegłem swój rekord trasy, poprawiając wynik z 2015 o 35 sekund. Przez większość dystansu biegłem czwarty. Trzeciego zawodnika dogoniłem 2,5 km przed metą. Ostatecznie zrobiłem nad nim przewagę 47 sekund.
Niezmordowany Marek Nowosielski po raz kolejny w swoim życiu złamał 40 min.Wynik 39:46 dał mu zdecydowane zwycięstwo w kat. 60+ i 12. miejsce ogółem. Startowali też 36. Michał Ćwiąkała (42:24) z Zarszyna i 49. Dominik Gurgacz (43:31) z Zagórza.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

kael
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe