Złoci chłopcy z "czwórki"

  • 20.05.2017, 16:00
  • kael
Złoci chłopcy z Arch. prywatne
Reprezentacje szkół z powiatu sanockiego przywiozły trzy medale z turnieju ogólnopolskiego w Elblągu. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, którą opiekuje się Bartłomiej Grega.

Szkoła podstawowa chłopcy
Sukces "czwórki" to historyczne osiągnięcie. Miała już krążek koloru brązowego i srebrnego, brakowało tylko złota. Drużyna była budowana przez kilka lat. Bartłomiej Grega stawiał na młodszych zawodników, nawet z trzeciej i drugiej klasy, choć zazwyczaj promuje się starszych, a co za tym zazwyczaj idzie, większych i silniejszych. Tymczasem chłopcy z SP-4 nabierali doświadczenia, które w pełni zaprocentowało w tegorocznych rozgrywkach. Drużyna pewnie przeszła wszystkie etapy, nawet w ogólnopolskim finale w Elblągu wszystko miała pod kontrolą.

– Mam bardzo wyrównany zespół – cieszy się opiekun drużyny. – Dzięki temu mogłem swobodnie wymieniać zawodników. Rezerwowi nie odstępowali umiejętnościom kolegom z podstawowego składu i potrafili utrzymać wynik. Myślę, że ta drużyna przyniesie nam jeszcze wiele radości.

Wyniki mówią same za siebie. Komplet wygranych, 26 strzelonych bramek przy straconych zaledwie 3. Nawet w finale SP-4 potrafiło wysoko ograć Łęki Szlacheckie 4:0, mimo tego że zawodników Sanoka co chwila odsyłano na ławkę kar. Doceniono indywidualny wkład poszczególnych zawodników. Najlepszy graczem turnieju został Marcel Karnas, a królem strzelców Krystian Lisowski.

Za naszym pośrednictwem szkoła pragnie złożyć gorące podziękowania dla Urzędu Miasta i sponsorów, dzięki którym możliwy był wyjazd na turniej do Elbląga.

Złoty medal wywalczyli: Michał Słapiński, Kacper Rudy, Kacper Pielech, Mateusz Zięba, Wiktor Michalski, Mateusz Piotrowski, Krystian Lisowski, Jakub Strzęciwilk, Paweł Izdebski, Wiktor Sołtysik, Marcel Karnas, Adrian Stodolak. Opiekun: Bartłomiej Grega.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

kael
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe