Niezniszczalni

  • 25.05.2017, 11:57 (aktualizacja 30.05.2017 21:25)
  • kael
Niezniszczalni Arch. prywatne
Nasi zjazdowcy uczestniczyli w zawodach w Kasinie Wielkiej. To trzecia runda Pucharu Polski w zjeździe MTB, bezpośrednio poprzedzająca Mistrzostwa Polski. Równocześnie jest drugą edycją nowego cyklu zawodów downhillowych – Hard Downhill League.

Zawodnicy Stowarzyszenia i Klubu Kolarskiego Syndrome Racing Sanok stawili się w 5-osobowym składzie. Piotr Gembalik startował z kontuzją barku. Nie chciał iść jeszcze na zabieg, bo szkoda mu tracić dobrze rozpoczęty sezon. 

Uszkodzone ścięgna podtrzymywały plastry kinezyjne, dzięki czemu mógł w ogóle wsiąść na rower.

– Miałem przykry upadek w Przemyślu – wyjaśnia rowerzysta. – Fachowa nazwa urazu to zerwanie więzozrostu obojczykowo-barkowego trzeciego stopnia. Zaproponowane leczenie to wbicie drutów i gips. Zrezygnowałem z tego.

Sporo ryzykował, bo na świeżej trasie było niesamowicie ślisko, a jeszcze dopadało deszczu. W pierwszym zjeździe mimo specjalnych opon na błoto Mateusz Ścieranka zaliczył kilka upadków i w efekcie zajął odległe miejsce. Bezpiecznie przejechał zaledwie 9-letni Kuba Tabisz. Piotr pojechał asekuracyjnie i tracił 19 sekund do pierwszego miejsca w kategorii masters II. Niemal identyczne czasy mieli Kamil Gładysz i Artur Hryszko, występujący w elicie. Zajęli miejsca odpowiednio dziewiąte i dziesiąte.

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

kael
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe