Nie ma wyjścia, budujemy

  • 1.06.2017, 15:57
  • at
Nie ma wyjścia, budujemy Facebook/SOSW
Po wielu zawirowaniach starostwo powiatowe zdecydowało się na budowę nowego obiektu, w którym mogliby zostać ulokowani wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku.

O dalsze losy SOSW-u na ostatniej sesji dopytywał radny Bogdan Struś. Fiaskiem zakończyło się przejęcie od miasta budynku wygaszanego Gimnazjum nr 1. Jak poinformował starosta Roman Konieczny (była o tym również mowa na sesji rady miasta), do obiektu zostanie przeniesionych sześć oddziałów przedszkolnych, a wyszacowana przez miasto kwota ponad 5 mln zł uniemożliwia przejęcie gimnazjum przez starostwo.

W związku z tym powiat przechodzi do realizacji drugiej z opcji, a więc budowy nowego obiektu.
- Mamy już podjętą wstępnie decyzję - zapowiadał starosta. - W najbliższym czasie złożymy projekt o dofinansowanie zewnętrzne na ten budynek.

Radny Struś w odpowiedzi przypomniał o pierwotnym rozwiązaniu.

Więcej w 22 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

at
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe