Znowu pod górkę

  • 2.06.2017, 05:00
  • Anna Twardy
Znowu pod górkę Anna Twardy
Zamiast 16 będzie kosztował ponad 21 mln zł. Aż o pięć milionów droższy niż przewidywano okazał się łącznik pomiędzy obwodnicą Sanoka a rondem Beksińskiego.

Jak trafnie na sesji zauważył Janusz Baszak, sanoccy radni nie mieli wyjścia, musieli podjąć uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla województwa podkarpackiego wprowadzoną do porządku obrad wnioskiem pilności. Koszt budowy łącznika po przetargu przeprowadzonym przez Wojewódzki Zarząd Dróg niespodziewanie wzrósł. Podjęcie uchwały zagwarantuje marszałkowi podpisanie umowy na jego wykonanie.

 Łącznik wybuduje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Prace ruszą jednocześnie z budową obwodnicy. Miasto Sanok zapłaci 15% kosztów całej inwestycji, co po dodaniu 5 mln do całości wyniesie ponad 3 mln zł zamiast 2,4 mln zł. Pozostałą kwotę pokryje urząd Marszałkowski.

W sprawie obwodnicy burmistrz Pióro rozmawiał z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart.

- Ze względu na to, że na trasie obwodnicy jest 780 działek, nastąpiły zmiany granic niektórych działek - mówił na sesji Pióro. - W tym zakresie musi więc być nowa ocena oddziaływania na środowisko. Termin konsultacji mija 25 maja. Po tym terminie decyzję wyda Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która przekaże ją do wojewody. Urząd wyda decyzje uwłaszczeniowe, nastąpi wykupienie działek i budowa obwodnicy.

Więcej w 22 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe