Harcerski "FLOREK"

  • 2.06.2017, 11:57
  • Agnieszka Szczepańska
Harcerski Agnieszka Szczepańska
27 maja Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej oraz Stowarzyszenie Wychowawców "Eleusis" w Sanoku podsumowały Harcerską Ogólnopolską Akcję Ekologiczną "Florek".

28 lat temu, gdy jeszcze nikt nie myślał poważnie o ekologii, wśród instruktorów sanockiego hufca ZHP zrodził się pomysł na zorganizowanie akcji mającej na celu żywy kontakt dzieci z przyrodą. Chodziło o to, aby młodzi ludzie wyszli z budynków szkół, sprzed komputerów, i zdobywali nie suchą, ale praktyczną wiedzę. We wrześniu ubiegłego roku do realizacji zadań w XXVIII edycji "Florka" zgłosiło się 50 drużyn. Miały do wykonania 5 zadań, z których w określonym terminie przesyłały meldunki w formie elektronicznej do "centrum akcji" w Sanoku. Zadania to: wycieczka do lasu, pomysł na wykorzystanie papieru makulaturowego, spotkanie z leśnikami i np. obchód z nimi lasu, zasadzenie "florkowego lasu", przygotowanie fotorelacji o "gościnnym drzewie", dającym życie innym roślinom. Do maja wszystkie zadania zrealizowało 29 drużyn. O rozmachu akcji świadczy wykaz tegorocznych uczestników i finalistów. W kategorii Zuchy wygrały "Promyczki" z Lipin, wśród harcerzy młodszych - 1 Pilzneńska DH "Zielona Jedynka", spośród harcerzy starszych - ekologów - DH "Czarne Orły" z Parkosza. W kategorii drużyn wielopoziomowych zwyciężyła DH "Buki" ze Słotowej. W konkursie do końca uczestniczyły drużyny m.in. z Kolbuszowej, Mielca, Rzeszowa, Ostrowa, Trześni, ale także z Sanoka i okolic: Trepczy, Prusieka, Falejówki, Jaćmierza, Dydni, Zagórza.

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe