Nienawiść uleczyć miłością

  • 3.06.2017, 15:57
  • red.
Nienawiść uleczyć miłością ZS Komańcza
Dzień 29 maja w Zespole Szkół w Komańczy miał niecodzienny przebieg. Obchodzone co roku święto szkoły, związane z rocznicą śmierci patrona placówki Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zbiegło się z 25. rocznicą nadania szkole imienia tego wielkiego kapłana i 10. rocznicą poświęcenia sztandaru.

Uroczystości rozpoczęły się w klasztorze ss. Nazaretanek, miejscu internowania prymasa w latach 1955-1956. Społeczność szkolna, władze gminne, przedstawiciele lokalnych instytucji, inni zaproszeni goście oraz delegacje szkół prymasowskich ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaśle oraz z Gimnazjum w Zagórzu wzięły udział we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka.

Dalsze obchody święta miały miejsce w szkole. Otworzyła je dyrektor Maria Grabek, która w swym przemówieniu przypomniała historię szkoły i pokazała jej specyfikę wynikającą z wielokulturowości i wielowyznaniowości, tak charakterystyczną dla terenów pogranicza Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

W trakcie uroczystej akademii zebrani mieli okazję przypomnieć sobie postać Prymasa Tysiąclecia i jego spuściznę, a także podziwiać talenty recytatorskie, wokalne, taneczne i muzyczne uczniów z Komańczy. Motywem przewodnim obchodów święta szkoły były słowa Kardynała Wyszyńskiego "Nienawiść można uleczyć tylko miłością".

Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w części rekreacyjnej, podczas której mieli okazję oglądać pokazy Straży Ochrony Kolei oraz strażackie, wzięli udział w turnieju sprawnościowym zorganizowanym przez OSP w Komańczy oraz bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach i karuzeli.

red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe