Ulice w przebudowie

  • 5.06.2017, 11:57
  • at
Ulice w przebudowie Anna Twardy
Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Kochanowskiego i Prugara-Ketlinga. Przebudowa potrwa około czterech miesięcy. Koszt inwestycji to 1 mln 754 tys. zł.

Zmodernizowany zostanie odcinek o długości 806 m. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego, oznakowania poziomego i pionowego, przebudowę chodników z kostki brukowej, betonowej, miejsc postojowych, istniejącego oświetlenia ulicznego oraz kanalizacji deszczowej i na działkach. Koszt robót to ponad 1 mln 700 tys. zł, w tym dofinansowanie wyniesie 803 tys. zł.

Przekazanie placu budowy nastąpiło 17 maja, zaś przesłanie materiałów do zawarcia umowy z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim 22 maja. Termin wykonania to 30 września tego roku.

Jak dodał burmistrz Tadeusz Pióro, oprócz pieniędzy na tę inwestycję, w budżecie na rok 2017 na remonty dróg  zawarto ponad 1 mln 200 tys. zł, zaś na modernizację ponad 2,5 mln zł.

Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Kochanowskiego i Prugara-Ketlinga potrwają od 29 maja do 30 września. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta w artykule "Rozpoczyna się remont ulic Kochanowskiego i Prugara Ketlinga."

at
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe