Beksiński na topie

  • 7.06.2017, 05:00
  • MG
Beksiński na topie Monika Garbowska
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się galeria sanockiego malarza, mieszcząca się w Muzeum Historycznym.

Jak się okazuje, obrazy Zdzisława Beksińskiego są bardzo popularne wśród młodych ludzi. Zapewne niejednoznaczność tych dzieł i innowacyjność artysty powodują takie zainteresowanie. Aż 70 tys. osób odwiedziło w ubiegłym roku galerię, w której znajduje się aż 600 jego prac. 

Rysunki, grafiki, fotografia artystyczna, reliefy, rzeźby, obrazy i fotomontaże komputerowe – to pozostawił po sobie Beksiński i przekazał w testamencie właśnie do sanockiego muzeum. Oryginał tego dokumentu jest udostępniony zwiedzającym galerię. Muzeum dysponuje również nagraniami, filmami, zapiskami i dokumentami związanymi z jego życiem i twórczością.

MG
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe