Zdrowa zabawa

  • 17.06.2017, 15:57
  • kael
Zdrowa zabawa kael
W Gimnazjum w Zagórzu dzieci i młodzież po raz piąty bawiły się podczas Festynu Zdrowia. Przygotowano szereg atrakcji. Projekt jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Projektu Fundacji BOŚ "Czas na zdrowie".

– Takie imprezy ekologiczne robimy w szkole już od pięciu lat – mówi Ewa Bryła-Czech, nauczycielka języka polskiego, współorganizatorka wydarzenia. – Interesuje się nimi coraz większa rzesza dzieci i młodzieży. Z roku na rok przybywa nam gości. W tym roku gościliśmy blisko 200 uczniów. Szczycimy się tym, że nikt nam nie odmawia, każdych chętnie do nas przyjeżdża. Młodzież jest coraz bardziej kreatywna, popisuje się coraz lepszymi pomysłami. Takim działaniom sprzyja baza szkoły, rewelacyjna hala sportowa, boiska, ogromna świetlica. Wykorzystujemy to maksymalnie.

– Przygotowaliśmy szereg zabaw, gier sportowych, rekreacyjnych i integracyjnych – informuje Dorota Kondyjowska, nauczyciel wychowania fizycznego. – To m.in. zabawy na skakance, zbijak, dmuchanie balonów, zabawy z bańkami mydlanymi, zabawy z chustą Klanza, malowanie twarzy. Pomyślałam, że warto rozszerzyć i ubogacić tę imprezę. Bierzemy udział w ogólnopolskim konkursie "Czas na zdrowie", festyn jest jednym z jego etapów.

Inne atrakcje, jakie zafundowali organizatorzy, to m.in. pokaz gimnastyków z grupy UKS Spartanie Zahutyń, w której trenuje i występuje Mirosław Kaźmierczak. Michał Bodziak, doświadczony pszczelarz, przygotował stanowisko, na którym można było zobaczyć sprzęt, jaki się używa przy pracach w pasiece. Zdradzał też ciekawostki z życia i zwyczajów pszczół. Można był porozmawiać z kierowcami rajdowymi Piotrem Janczym i Piotrem Sieczką, poradzić się dietetyka, fizjoterapeuty, kosmetyczki i trenera personalnego, skosztować zdrowej żywności.

kael

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe