Niebezpieczne świetlówki

  • 19.06.2017, 05:00 (aktualizacja 18.06.2017 15:48)
  • Agnieszka Szczepańska
Niebezpieczne świetlówki Agnieszka Szczepańska
Na hali targowej przy ul. Piłsudskiego w Sanoku, na tyłach Delikatesów "Społem", z sufitu nad przejściem spadła lampa jarzeniówka tuż przed osobą, która stała obok stoiska z warzywami.

Z taką informacją zadzwoniła do nas zbulwersowana czytelniczka.

- Kobieta, którą to spotkało, trzęsła się ze zdenerwowania. Mówiła, że gdyby zrobiła krok do przodu, byłoby już po niej - relacjonowała.

Na miejscu okazało się, że chodzi nie tyle o samą lampę, co o jej plastikową obudowę, niemniej jednak uderzenie w człowieka z wysokości kilku metrów mogłoby okazać się bardzo niebezpieczne. Sprzedawca z jednego ze stoisk mówi, że tynk odpadający z tego samego sufitu porysował mu samochód, którym przywozi towar.

Antoni Pielech, administrator hali targowej z ramienia SPGM, jest zaskoczony tą informacją. Twierdzi, że nikt mu nie zgłaszał tego zdarzenia i obiecuje, że natychmiast sprawdzi wszystko na miejscu. Zapytany o sprawę stanu technicznego hali odpowiada:
- W tej chwili naprawia się na bieżąco awarie, jeśli takie się zdarzają, usuwa usterki, ale remontów na razie nikt nie przewiduje. Nie wiem, co miasto myśli zrobić dalej z halą: sprzedać czy też zmienić jej przeznaczenie. Czasem się zdarzy, że coś się oderwie czy spadnie. Po hali hula wiatr na wszystkie strony. Ze starości coś mogło się skruszyć i odpaść, np. klosz ze świetlówki. Dbamy, żeby wszystko działało, ale zawsze coś nieprzewidzianego może się zdarzyć.

Na razie, do czasu rozstrzygnięcia losu obiektu, kupcom i sprzedającym pozostaje nadzieja, że po feralnym zdarzeniu administracja hali dokona dokładnego przeglądu i naprawy wszystkiego, co znajduje się nad ich głowami, aby zapobiec takim wypadkom na przyszłość.

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe