Wysokie trawy

  • 19.06.2017, 15:57
  • MG
Wysokie trawy Monika Garbowska
Przy drogach w gminie Zarszyn niejednokrotnie napotykamy na nieskoszoną trawę, która zasłania słupki drogowe. Kto za to odpowiada?

Na ogromny problem zwrócił uwagę w trakcie sesji 7 czerwca Janusz Dębski, radny z Długiego.

- Na drodze krajowej niedawno wykoszono te chaszcze - zauważa. - Ale to, co dzieje się przy drogach powiatowych i gminnych, jest dalekie od ideału. Kiedy trawa zostanie w końcu wykoszona? - dopytywał.

Bogusław Rakoczy,  kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem Gminy, zauważył, że na temat problemu powinna wypowiedzieć się Krystyna Stasiczak, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej.

- Pani Krystyna chwali się, że ma odpowiedni sprzęt, wiec nie rozumiem, dlaczego do takich sytuacji nadal dochodzi. Tego zadania nie musimy nikomu zlecać, poczekamy, aż powiat wykosi trawę i dopiero później my zajmiemy się tą sprawą - tłumaczył.

Sceptycznie do problemu podchodzą też mieszkańcy.

- To skandal, żeby pobocza tak wyglądały - twierdzi Mariusz z Zarszyna. - Na drogach jest słaba widoczność dla kierowców, a pieszy w razie potrzeby nie ma gdzie zejść. No, chyba że będzie brnął w trawie miejscami znacznie wyższej niż 1 m. A co myślą odwiedzający nas goście? Że trafili do biednej gminy, której nie stać na wykoszenie pasów zieleni przy drogach - dodaje z niesmakiem.

MG
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe