Szpitale z dofinansowaniem

  • 30.06.2017, 11:57 (aktualizacja 30.06.2017 06:19)
  • ST
Szpitale z dofinansowaniem SPZOZ Sanok
Wojewódzkie oddziały NFZ ogłosiły listy placówek, które zostaną włączone w sieć szpitali, a tym samym otrzymają dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Wśród szczęśliwców znalazły się SPZOZ w Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych.

Wykaz jest ważny od 1 października br. do 30 czerwca 2021 roku. Do 26 września lista będzie jeszcze uzupełniona o placówki, które aby wejść do sieci, musiały się połączyć.

- Rozwiązania zawarte w projekcie ustawy zagwarantują odpowiedni poziom, a także ciągłość i stabilność finansowania szpitali, których funkcjonowanie jest niezbędne dla zapewnienia Polakom opieki zdrowotnej. Szpitale, spełniające kryteria kwalifikacyjne określone w ustawie i projekcie rozporządzenia, utworzą tzw. sieć szpitali, czyli system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) - czytamy na stronie NFZ.

Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia, szpitale z siecią spowodują, że pacjenci uzyskają łatwiejszy dostęp do przyszpitalnych poradni oraz otrzymają kompleksową opiekę w szpitalu.

ST
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe