Muczne na Wilczym Szlaku

  • 13.07.2017, 11:57
  • Edward Marszałek
Muczne na Wilczym Szlaku Edward Marszałek
7 lipca w Wilczym Szańcu w Gierłoży koło Kętrzyna zainaugurowano Wielki Szlak Leśny - to zakrojony na szeroką skalę projekt realizowany przez Lasy Państwowe, w który wpisuje się również Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Pierwszym elementem tego projektu jest tzw. Wilczy Szlak eksponujący osiem atrakcji polskich lasów z motywem wilka. Są w nim m. in. Wilczy Szaniec w Gierłoży, pomnik wilka w Nadleśnictwie Trzciel i ścieżka "Tropem Wilka" w Nadleśnictwie Głęboki Bród i Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. W uroczystości wziął udział dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz władze województwa warmińsko-mazurskiego. Licznie odwiedzający Wilczy Szaniec turyści mieli okazję tego dnia wysłuchać i obejrzeć również prezentację na temat bieszczadzkich lasów. Temat "Wilcze echa z Bieszczadów" przedstawił Edward Marszałek, zaś ofertę CPL w Mucznem i atrakcje przyrodnicze Bieszczadów promowała w swym wystąpieniu Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany.

W każdy kolejny piątek wakacji na trasie Wilczego Szlaku będą odbywać się imprezy sportowe, rekreacyjne i edukacyjne. 25 sierpnia w Mucznem, w bieszczadzkim akcencie Wilczego Szlaku, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Leśników w Kolarstwie Górskim. Przewidywane jest też w tym dniu wydarzenie dla miłośników astronomii, m.in. nocne obserwacje gwiazd na bieszczadzkim niebie.

Więcej informacji wkrótce na stronie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Edward Marszałek
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe