Pietia w Sandecji

  • 30.08.2017, 11:57
  • kael
Pietia w Sandecji Krzysztof Lubomski
Dawid Pietrzkiewicz, tak dobrze znany kibicom Stali Sanok, nareszcie trafił do klubu z polskiej ekstraklasy. Będzie reprezentował barwy beniaminka z Nowego Sącza.

29-letni bramkarz podpisał roczny kontrakt z Sandecją Nowy Sącz. Będzie to jego pierwszy pobyt w ekstraklasowym klubie z naszego kraju. Poprzednio bronił barw azerskiego FK Gabala. Tam w latach 2013-2017 zanotował 15 występów, siedmiokrotnie zachowując czyste konto.

Jest wychowankiem LKS-u Długie, z którego przeszedł w 2004 roku do Stali Sanok. W Polsce reprezentował również barwy Polonii Warszawa. W 2009 roku dołączył do czeskiego Banika Ostrawa, w którym grał z półroczną przerwą na pobyt w słoweńskim NK Primorje do końca sezonu 2011/12.

–  Bardzo się cieszę, że po tylu latach mogę wrócić do Polski i pokazać się na własnym podwórku – komentuje bramkarz. – Szczęście jest tym większe, bo będę miał okazję zaprezentowania swoich możliwości w ekstraklasie. Trwało to tak długo może dlatego, że wyjechałem jako młody chłopak za granicę. Spędziłem tam kilka lat i nieco zniknąłem z pola widzenia działaczy polskich klubów. Sandecja od dłuższego czasu szukała jeszcze jednego bramkarza do rywalizacji, żeby zwiększyć pole manewru dla trenera. Teraz muszę nadrobić zaległości i walczyć o swoje – kończy optymistycznie.

kael
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe