Rekordowa frekwencja

  • 31.08.2017, 15:57
  • kael
Rekordowa frekwencja Krzysztof Lubomski
Na Turnieju Amatorów i Seniorów trzeciej kategorii z okazji 45-lecia Sanockiego Klubu Tenisowego padł rekord frekwencji – startowało 46 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. W najważniejszych tytuły obronili zwycięzcy sprzed roku.

Turniej kobiet tak jak w poprzedniej edycji zakończył się zwycięstwem sanoczanki Edyty Dubiel-Jajko. Tym razem przyszło jej to z dużo większym trudem. Wpłynęła na to bardzo dobra postawa jej rywalek. W grupie próbowała jej się przeciwstawić Julia Krzysztyńska z Rymanowa, a finale Luiza Drwięga z Łodzi. Oba mecze Edyta wygrała po zaciętych tie-breakach w trzech setach, a szala zwycięstwa ważyła się raz w jedną, raz w drugą stronę.

Żaneta Kardasz, inna reprezentantka Sanoka, została sklasyfikowana na miejscu trzecim.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 50+ okazał się Robert Stępień ze Stalowej Woli, który w finale pokonał Jacka Trybusa z Krosna. Bardzo dobrą grę zaprezentowali również półfinaliści Artur Gałach (Łuków) i Bogusław Jaracz (Jasło). Tytułu sprzed roku nie udało się zachować Andrzejowi Sobocie, który po dość pechowym losowaniu już w ćwierćfinale trafił na późniejszego zwycięzcę. Dobra dyspozycja Soboty nie wystarczyła do pokonania najlepszego zawodnika.

Rekordową obsadę miała kategoria open mężczyzn (25 osób). Zacięte i emocjonujące mecze trwały od pierwszej rundy aż do finału. Zdecydowanym faworytem był obrońca tytułu, Konrad Maciejewski (Rzeszów), mogący się pochwalić najwyższym miejscem (drugim) spośród wszystkich uczestników na liście klasyfikacyjnej Seniorów i Amatorów prowadzonym przez Polski Związek Tenisowy. Ten zawodnik prezentuje efektowny styl gry. Najwięcej trudności sprawił mu w półfinale Leszek Wrzesień z Warszawy (numer 7 na liście), starszy od niego o 9 lat. Mecz przeistoczył się w prawdziwy horror. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po tie-breaku wygranym przez Maciejewskiego 13:11.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

kael
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe