Zmartwienia w gminie

  • 3.09.2017, 05:00
  • Monika Garbowska
Zmartwienia w gminie Monika Garbowska
Na ostatniej sesji radni i sołtysi zgłosili wiele problemów wójtowi gminy Zarszyn. Chodziło o drogi, mosty i rowy, którymi należałoby się zająć. Ale trudno zdobyć na to pieniądze.

W wolnych wnioskach problemy zgłosili radni Jan Komański i Janusz Dębski.

- W Posadzie Zarszyńskiej na  ul. Ogrodowej widoczność ograniczona jest do 15-20 metrów - mówi pierwszy z nich. - Poboczy tam nie ma, droga ma zaledwie trzy metry szerokości. Potrzeba usunąć krzaki, gdyż będzie funkcjonować przedszkole, więc  może dojść do wypadku z udziałem dzieci. 

Radny Komański zwrócił uwagę na potok w Posadzie Zarszyńskiej, którego początek znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Kwiatowej i Beskidzkiej. Po intensywnych opadach z ulic Beskidzkiej i dalej Zagumnej płynie woda, co powoduje podnoszenie się jej poziomu oraz podtapianie okolicznych domostw i działek użytkowych. Radny zapytał również, czy będzie położony asfalt przy zjeździe z drogi krajowej na ulicę Rolną.

- Na ulicy Spacerowej, jadąc z Zarszyna do Długiego, jest zakręt i załamanie o 90 stopni - zauważa radny Janusz Dębski. - Moim zdaniem jest potrzebny znak lub tablica ostrzegająca.

Jak podkreślił, poważny problem istnieje na ul. Kościelnej w Długiem przed mostem, gdzie jest słaba widoczność. Powodem jest żywopłot rosnący na ogrodzeniu właściciela sąsiedniej posesji.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Monika Garbowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cegielniana
Cegielniana 3.09.2017, 13:59
Nie jestem radnym ale zglaszalem wiele razy moj problem. Podczas opadow deszczu oraz roztopow moja dzialka znajdujaca sie na ulcy cegielnianej w Posadzie Zarszynskiej przyjmuje wode splywajaca i drogi. Zglaszajac problem zostalem poinformowany ze to wina uksztaltowania terenu. Pozdrawiam Pietrzkiewicz Kamil.Ps mam nadzieje ze w koncu ktos odpowiedzialny to przeczyta i w koncu sie tym zajmie.

Pozostałe