Pierwszy dzwonek

  • 7.09.2017, 11:57
  • ASZ, ST
Pierwszy dzwonek Agnieszka Szczepańska
W miejskich placówkach oświatowych w Sanoku rok szkolny rozpoczęło 4712 uczniów, zaś 910 w szkołach ponadgimnazjalnych.

Według stanu na 1 września, w 8 szkołach podstawowych uczyć się będzie 3517 uczniów, w tym 907 gimnazjalistów z klas II i III (w tym roku nie było już naboru do klas I gimnazjum). 347 pierwszoklasistów rozpocznie naukę w 17 oddziałach. Od początku nowego roku szkolnego w dwu dzielnicach Sanoka funkcjonują po dwie szkoły podstawowe: w Śródmieściu SP nr 2 i nr 8, a na Wójtostwie SP nr 4 i nr 9.

W 4 przedszkolach samorządowych, w 42 oddziałach, znalazło się miejsce dla 1017 dzieci. Do żłobków przyjęto 178 maluchów w 7 grupach wiekowych.

Z dziećmi i młodzieżą pracować będzie 534 nauczycieli w szkołach i przedszkolach oraz 45 pracowników w żłobkach. Nowe miejsca w placówkach dla najmłodszych  pojawiły się m.in. dzięki temu, że budynek Gimnazjum nr 1 przeznaczono docelowo na duże przedszkole. Trwają tam jeszcze  prace adaptacyjne.

- Najbardziej cieszę się z tego, że w Sanoku nie został zwolniony z powodu reformy żaden nauczyciel - mówił Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, podczas rozpoczęcia roku szkolnego w nowo utworzonej Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Jana III Sobieskiego.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

ASZ, ST
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe