Konfesjonał na bruku

  • 8.09.2017, 15:57
  • Monika Garbowska
Konfesjonał na bruku Czasami konfesjonały dostępne są w nietypowych miejscach. Dożynki Wojewódzkie i Archidiecezjalne na stadionie w Długiem, 27 sierpnia.
Czytelnik poinformował nas, że na śmietniku przed plebanią w Nowosielcach leży stary konfesjonał z cerkwi. Proboszcz odmówił nam komentarza w tej sprawie i odesłał do konserwatora zabytków.

30 sierpnia zadzwonił do naszej redakcji oburzony czytelnik.

- Proszę zająć się tą sprawą - mówił mężczyzna. - Proboszcz wyrzucił konfesjonał pod plebanią, bo ponoć jest już spróchniały. Może dziennikarze redakcji wyjaśnią tę sprawę.

Pojechaliśmy do Nowosielec. Jak się okazało, podobny telefon miał godzinę wcześniej sołtys miejscowości Jan Stokłosa. Jak stwierdził, reprezentuje władzę świecką i nie może tutaj decydować. Wstąpiliśmy więc  na plebanię, ale proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. NMP Nieustającej Pomocy odmówił komentarza i odesłał nas  do konserwatora zabytków.

- Nie jest tak, że można wyrzucić konfesjonał - twierdzi Justyna Uliasz, pracownik krośnieńskiej delegatury  Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. - Wpisujemy wyposażenie obiektu do rejestru na wniosek właściciela. Jak sprawdziłam, taka procedura w Nowosielcach była niedawno przeprowadzana, ale na liście nie ma konfesjonału. Możemy zatem przyjąć, że nie jest chroniony prawnie. Musimy mieć zgłoszenie na piśmie, żeby zareagować. Przeprowadzimy tam kontrolę i zobaczymy na miejscu, jak wygląda sytuacja - tłumaczy.

Monika Garbowska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wojo
Wojo 12.09.2017, 10:47
Nawiedzony,tchórzliwy,żądny sensacji czytelnik
HEJ
HEJ 11.09.2017, 16:39
Po pierwsze - nie czytelnik tylko człowiek, który szuka sensacji ale niestety tak TU już jest. Jeżeli tak bardzo chciał wiedzieć dlaczego nie poszedł do księdza i nie zapytał wprost tylko musiał angażować Wasz portal. Po drugie - przed plebanią nie ma żadnego śmietnika. A po trzecie - nikogo nie bronię ale w krótkiej swojej karierze w Nowosielcach Ten ksiądz zrobił więcej przez 6 lat niż jego poprzednik przez ponad 20 lat. Niech każdy zajmie się sobą a będzie nam dużo lepiej......
ola
ola 9.09.2017, 11:35
Zostawcie ksiedza w spokoju !!!
olo
olo 10.09.2017, 20:26
to znaczy że może robić co chce?
Jaśko
Jaśko 8.09.2017, 21:01
A zdj. Z Dożynek
Ewa
Ewa 8.09.2017, 20:45
Już nie macie czym sie zajmować i pisać?

Pozostałe