Zapraszamy na Didura

  • 10.09.2017, 11:57
  • opr. at
Zapraszamy na Didura Anna Twardy
Pod koniec września rozpocznie się kolejny, już XXVII Festiwal im. Adama Didura. Jak każdego roku, tak i w tym, na miłośników imprezy czeka wiele wspaniałych spektakli i występów.

Od 20 do 22 września zapraszamy na Preludium: Festiwalowe kino artystyczne. W programie przewidziano projekcje filmów: "Straszny dwór", "Tancerka", "Geniusz", "Ostatnie tango", "Złota dama" i "Mr. Gaga".

Inauguracja festiwalu nastąpi 23 września cyklem "Najpiękniejsze opery świata". W tym roku publiczność obejrzy "Moc przeznaczenia" Giuseppe Verdi`ego. Wystąpią soliści, orkiestra, chór i balet Opery Śląskiej pod dyrekcją Jakuba Kontza.
Dzień później, 24 września, o godzinie 18.00 na uczestników festiwalu czeka podzielony na dwie części Wieczór Piotra Czajkowskiego. W pierwszej części soliści Opery Lwowskiej zaśpiewają arie z oper "Eugeniusza Oniegina", "Damy Pikowej", "Jolanty" oraz "Romeo i Julia". W drugiej soliści i orkiestra Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją Wolodymyra Sywochipa wykonają I Koncert fortepianowy b-moll op. 23.

Więcej w 36 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

opr. at
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe