Zobowiązanie burmistrza Leska do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne

  • 6.11.2017, 12:45
  • Agnieszka Szczepańska
Zobowiązanie burmistrza Leska do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne Agnieszka Szczepańska
Zobowiązanie burmistrza Leska przez radę miejską do przebudowy i rozbudowy świetlicy wiejskiej w Jankowcach jest nieważne - tak uznał wojewoda podkarpacki. Radny Piotr Bąk nie daje za wygraną, powołując się na poparcie radnych dla tej inwestycji. Burmistrz Barbara Jankiewicz radzi jednak mieszkańcom Jankowiec nadal spokojnie i cierpliwie czekać.

26 października wojewoda podkarpacki w trybie rozstrzygnięcia nadzorczego stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej w Lesku z 2 października br., w której radni zobowiązywali burmistrza miasta i gminy Lesko do podjęcia działań zmierzających do zrealizowania projektu pt. "Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa świetlicy wiejskiej w Jankowcach warunkiem aktywizacji społeczności lokalnej". 

 

W szczególności radni oczekiwali, aby burmistrz podjęła próbę pozyskania na ten cel środków z funduszy europejskich, w tym m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wojewoda uzasadnił, że uchwała w rzeczywistości "nie określa kierunków działania burmistrza, natomiast jest poleceniem załatwienia sprawy jednostkowej", co jest niedopuszczalne. 

Rada gminy nie może nakazać lub zakazać włodarzowi miasta lub gminy określonych działań w indywidualnych sprawach, gdy wkracza to w jego własne kompetencje jako organu wykonawczego. Wojewoda wskazał też, że uchwała została podjęta przez radę bez podstawy prawnej.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Gazeta Korso Sanockie

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe