Biegaczka narciarska Ewelina Marcisz z Ustrzyk Dolnych odlicza dni do wyjazdu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej

  • 19.11.2017, 12:00 (aktualizacja 18.11.2017 17:30)
  • opr. MG
Biegaczka narciarska Ewelina Marcisz z Ustrzyk Dolnych odlicza dni do wyjazdu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Korei Południowej Fot. Pixabay.com
Ewelina Marcisz przygotowuje się do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które zaplanowano w południowokoreańskim Pjongczangu w dniach 9 - 25 lutego.

Po raz pierwszy w historii biegaczka klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne będzie reprezentować Polskę w Igrzyskach Olimpijskich. 

Dotychczas w Igrzyskach, pochodzący z ustrzyckiego środowiska narciarskiego, uczestniczyli dwaj trenerzy. Byli to Zbigniew Kamiński, trener alpejczyków oraz Rafał Wegrzyn, asystent trenera Aleksandra Wierietielnego.

Oprócz Eweliny do najważniejszej imprezy sportowej przygotowują się pozostałe zawodniczki Kadry Narodowej A MIX: Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin), Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany), Kornelia Kubińska (AZS-AWF Katowice) i Urszula Łętocha (LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany).

Przygotowania do Igrzysk prowadzi także Justyna Kowalczyk wraz ze swoją grupą: Team Justyny Kowalczyk, którego członkiem jest Rafał Węgrzyn.

opr. MG
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe