Saperzy odwiedzili sanockie przedszkole

  • 7.12.2017, 10:04 (aktualizacja 07.12.2017 10:42)
  • Monika Garbowska
Saperzy odwiedzili sanockie przedszkole Fot. nadesłane
W ramach programu "Bezpieczne Przedszkole" goszczono w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Sanoku żołnierzy Patrolu Rozminowania Nr 33 z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, pod dowództwem st. chor. Ryszarda Barana.

- 5 grudnia 2017 r. w spotkaniu wzięły udział wszystkie starszaki - twierdzi Magdalena Paszta, koordynatorka programu "Bezpieczne Przedszkole". - Dowiedziały się na czym polega niebezpieczna praca saperów, jak wyglądają niewypały, niewybuchy, granaty, miny, bomby lotnicze i inne niebezpieczne materiały, pozostałe po II wojnie światowej, niosące ze sobą ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Nauczyły się też, jak zachować się w kontakcie z takim znaleziskiem i kogo powiadomić.

Dzieci miały również okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez saperów w ich pracy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały znaczki, plakietki i kolorowanki. Za pouczające spotkanie dzieci wręczyły gościom podziękowanie.

- Składamy serdeczne podziękowanie Patrolowi Rozminowania Nr 33 z Rzeszowa za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę - dodaje koordynatorka.

 

 

Monika Garbowska

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe