Ulicami Sanoka przeszedł Orszak Trzech Króli

  • 7.01.2018, 00:39 (aktualizacja 08.01.2018 10:09)
  • Agnieszka Szczepańska
Ulicami Sanoka przeszedł Orszak Trzech Króli Agnieszka Szczepańska Na sanockim Rynku Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku i Jego Matce.
Korzystna aura sprawiła, że mieszkańcy Sanoka 6 stycznia tłumnie uczestniczyli w II sanockim Orszaku Trzech Króli. Po raz pierwszy został on zorganizowany w ubiegłym roku.

W poszczególnych parafiach rozdawane były chusty i korony w odpowiednim kolorze. Z Dąbrówki i Wójtostwa wyruszył pochód afrykański w strojach czerwonych, z Posady "zielony" orszak azjatycki, a z kościołów w Śródmieściu "niebieski" - europejski.

Wszyscy spotkali się o 14.30 na Placu Harcerskim. Młodzież przedstawiła tu scenę walki dobra ze złem. Dalej wszyscy uczestnicy szli już wspólnie, poprzedzani przez anioły ze św. Michałem Archaniołem na czele, ale także przez diabły, gwiazdy i sztandary.

Przed kościołem farnym została odegrana kolejna scena - symboliczna, z Herodem i jego zdemoralizowanym otoczeniem. Wreszcie po przejściu na Rynek trzej Mędrcy ze Wschodu pokłonili się Dzieciątku oraz Jego Matce i złożyli Mu dary.

Przy dźwięku kolęd można było tam również obejrzeć zwierzęta oraz zjeść ciepły posiłek.

Agnieszka Szczepańska

Zdjęcia (59)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe