Piotr Michalski z medalem Mistrzostw Europy

• 10.01.2018, 09:00 (aktualizacja 10.01.2018 08:19)
  • kael
Piotr Michalski z medalem Mistrzostw Europy Tuomas Nieminen - Instagram
Piotr Michalski uczestniczył w Mistrzostwach Europy w odległej Kołomnie (Rosja). Najwięcej radości sprawił sobie i kibicom podczas wyścigu sprinterskiego drużynówki. Wspólnie z Arturem Nogalem i Sebastianem Kłosińskim wywalczył brązowy medal.

Mistrzostwa rozpoczęły się od wyścigów na dystansie 500 metrów. Piotr Michalski uzyskał jedenasty czas – 35,51. Najszybciej z Polaków przejechał Artur Nogal (35,24), który był ósmy. Natomiast Sebastian Kłosiński był 14. z czasem 35,84.

Do rywalizacji na dystansie 1500 m przystąpiła pochodząca z Sanoka Katarzyna Bachleda-Curuś. Wywalczyła dziewiąte miejsce, uzyskując 1.59,76. Najlepsza Polka to szósta Natalia Czerwonka (1.58,38).

Drugi dzień startów zdominowali gospodarze oraz reprezentanci Holandii. Rywalizację łyżwiarze zaczęli od dystansu 1000 m. Wśród mężczyzn dwa czołowe miejsca zajęli Pavel Kulizhnikov oraz Denis Yuskov. Z Polaków najlepiej pojechał Sebastian Kłosiński, który z czasem 1:10.04 zajął dziewiąte miejsce. Piotr Michalski z wynikiem 1:10.45 znalazł się kilka pozycji za nim. Zakończył rywalizację na 12. miejscu. Bez formy pozostaje mistrz olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka, który był dopiero 15.

W rywalizacji kobiet na dystansie 3000 metrów Polki uplasowały się w drugiej dziesiątce stawki. Najlepiej wypadła Katarzyna Bachleda-Curuś. Z czasem 4:14.84 zajęła 13.miejsce.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy przyniósł Polakom sporo emocji. Drużyna panczenistów w składzie: Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Adrian Wielgat wywalczyła brązowy medal. Po złoto sięgnęli reprezentanci Holandii, zaś drugie miejsce wywalczyli gospodarze.

W biegu drużynowym kobiet do brązowego krążka, który zgarnęły Niemki, biało-czerwonym zabrakło zaledwie 0,03 sekundy. W klasyfikacji generalnej Polki (Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka) wyprzedziły tylko Czeszki. Zwyciężyły Holenderki.

Na tym nie koniec. Drużynę sprinterską Polaków początkowo sklasyfikowano na czwartym miejscu. Po ukaraniu dyskwalifikacją holenderskiego teamu reprezentanci naszego kraju stanęli na najniższym stopniu podium. Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski oraz Artur Nogal wrócili do domów z brązowymi medalami.