„Przyszłość + dla Sanoka”. Tomasz Matuszewski walczy o wyborców

  • 9.08.2018, 19:16 (aktualizacja 10.08.2018 10:58)
  • Martyna Sokołowska
„Przyszłość + dla Sanoka”. Tomasz Matuszewski walczy o wyborców Martyna Sokołowska Tomasz Matuszewski został zwolniony z funkcji dyrektora sanockiego MOSiR-u przez burmistrza miasta po tym, jak ogłosił swój start w najbliższych wyborach samorządowych. Włodarz zarzucił mu brak lojalności. - Lojalność to nie służebność - odpowiada Tomasz Matuszewski.
„Dla wspólnego dobra stwórzmy krąg” – to jedno z haseł nowego ponadpartyjnego ruchu społecznego "Łączy nas Sanok", który wystawił Tomasza Matuszewskiego, byłego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku jako kandydata na burmistrza grodu Grzegorza. – Zmiany w ratuszu są konieczne – mówi lider „Łączy nas Sanok”, Tomasz Matuszewski

– Sympatyków przybywa z dnia na dzień. Są to osoby w różnym wieku i różnych zawodów, których łączy wspólna troska o Sanok. To ludzie, którzy chcieliby mieć wpływ na kształt i rozwój swojego miasta, chcą się dzielić pomysłami, dyskutować o nich i dążyć do ich realizacji – powiedział podczas briefingu prasowego Piotr Kot, jeden z członków komitetu. 

– Różnimy się od siebie, ale potrafimy się doskonale dopasować, stworzyć rodzinę, grono przyjaciół, dać sobie nawzajem wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Łączy nas troska o Miasto, w którym mieszkamy, pracujemy, odpoczywamy, wychowujemy dzieci, chodzimy do lekarza, robimy zakupy. Łączy nas Sanok, który razem chcemy zmieniać mądrze i planowo. Nie jesteśmy tacy sami, zawsze będziemy się różnić, ale dla wspólnego dobra stworzymy krąg, którego elementy będą do siebie pasować idealnie, jak puzzle na naszym logo – kontynuował Piotr Kot.

To pierwsze oficjalne wystąpienie Tomasza Matuszewskiego od czasu ogłoszenia decyzji o starcie w najbliższych wyborach samorządowych. 

– Moja decyzja spowodowała, że ucierpiałem ja i moja rodzina. To tylko jeszcze bardziej zmotywowało mnie do działania. Spodziewałem się rywalizacji sportowej, demokratycznej, uczciwej. Spotkałem się jednak z faulowaniem i zarzutami niedostosowania się do bezapelacyjnej lojalności. Mam odrębne zdanie co do pojęcia lojalności . Dziś niektórzy mylą je z pojęciem służalczości – mówił Tomasz Matuszewski, kandydat na burmistrza Sanoka.– Zmiana w ratuszu jest konieczna – podkreślił.

Program kandydata na burmistrza Tomasza Matuszewskiego pod hasłem „Przyszłość + dla Sanoka” zostanie przedstawiony po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych przez PKW. – Nad programem pracują fachowcy. Są to ekonomiści, bankowcy, przedsiębiorcy, którzy czują problemy naszego miasta. Wierzę w to, że wspólnie jesteśmy w stanie zmienić je na lepsze. Reprezentujemy Sanok i musimy mieć  wpływ na to, aby jego rozwój szedł w odpowiednim kierunku – zakończył Tomasz Matuszewski. 

Ruch „Łączy nas Sanok” zaprasza wszystkich sanoczan – także i tych, którzy mieszkają albo pracują poza rodzinnym miastem – do kontaktu za pośrednictwem Internetu.

– Piszcie do nas na adres: laczy_nas_sanok@op.pl, szukajcie nas w mediach społecznościowych. Piszcie o wszystkim, co uważacie za ważne, przedstawiajcie swoje pomysły. Przystępujcie do nas. Odwiedzajcie nas w naszym lokalu. Dołączajcie do nas. Zróbmy razem to, na co Sanok czeka od blisko 20 lat: otwórzmy miasto dla ludzi pracowitych, uczciwych, którzy chcą tutaj godnie zarabiać na chleb, tutaj widzieć przyszłość dla swoich dzieci, tutaj cieszyć się zdrowiem i poczuciem bezpieczeństwa i aktywnością do późnej starości – zakończył prezentację ruchu „Łączy nas Sanok” Piotr Kot.

***

Jak informuje Tomasz Matuszewski ukończył studia na trzech krakowskich uczelniach: Akademii Pedagogicznej, Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Górniczo-Hutniczej. Ma za sobą doświadczenie w pracy pedagogicznej, trenera sportowego, w zarządzaniu oświatą, pracy w samorządzie oraz w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych i ministerialnych. Był koordynatorem wielu projektów, nadzorując ich wdrażanie i rozliczenie. Sanoczanie poznali go jako dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. 

Podnosił kwalifikacje z zakresu pozyskiwania i środków i zarządzania projektami, zarządzania oświatą, ukończył kurs trenerski UEFA. W karierze zawodowej nawiązał wiele kontaktów międzynarodowych, współpracował z „Wisłą” Chicago, wyjeżdżał na szkolenia do Holandii, gdzie obserwował funkcjonowanie obiektów sportowych, był uczestnikiem ogólnopolskich konferencji, organizowanych przez Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej, otrzymywał nagrody, w tym prestiżowe wyróżnienie Pasjonat Sportowej Polski .

Komitet Społeczny "Łączy nas Sanok"

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Sanoczanin
Sanoczanin 2 dni temu, 13:40
Czy wam się już w głowach poprzewracało? Przecież tu jest nasze miasto, po co dajecie się wciągać w "wojnę" PiS - PO z której nic nie wynika. Wystarczy, że wojnę toczą "na górze". Jak rozsądni ludzie chcą zrobić coś konstruktywnego, to nie dacie im działać tylko na wejściu przypinacie im partyjne gęby. Ruch powstał dla Sanoka, a nie przeciw komukolwiek chociaż oczywiście jest niebezpieczeństwo, że podepną się pod niego różni "frustraci" i będą próbowali wykorzystać go do swoich celów. Dlatego trzeba być ostrożnym. Życzę powodzenia.
Pytacz
Pytacz 10.08.2018, 15:39
Panie Tomaszu - po Sanoku rozeszla sie informacja, ze zwolniono Pana zone z pracy - to prawda?
St...
St... 12.08.2018, 09:52
Dla prawdy. Podobno zonie p. Matuszewskiego kończy się umowa w samorządowym przedszkolu. Wypadało by to wyjaśnić czy zwolniono z pracy i jak ją dostała.
A swoją drogą Sanok to bogate miasto, teraz dwóch pisowskich nominatów przez parę miesięcy będzie brało pensje dyrektora Mosiru.
Olek
Olek 10.08.2018, 11:10
Brawo! W koncu Sanok sie doczekal na wlasciwa osobę. Powodzenia
Starszy Pan z Błon
Starszy Pan z Błon 10.08.2018, 10:41
Dla mnie bomba. Idźcie do przodu
Zuza
Zuza 10.08.2018, 10:19
Ten znaczek wygląda jak plagiat innego ugrupowania. Poza tym zero konkretów o programie dla Sanoka, parę ogólników, obietnic i osobistych żalów. Nic o obecnej sytuacji miasta i problemach narosłych od lat do rozwiązania. Taki wąski futbolowy, sanocki pis-bis. Po zapowiedziach spodziewałam się czegoś więcej.
komuch
komuch 10.08.2018, 07:22
Nie zły wodolejca z tego kandydata, przecież najpierw się zgłosił a potem dopiero ucierpiał - takich cierpień można życzyć każdemu. Te wszystkie treści spisał z poradnika "I ty możesz zrobić karierę ...".
Marian
Marian 10.08.2018, 05:53
Młodzi prężni, czas na zmiany
Historyk
Historyk 9.08.2018, 23:51
Czy ktos z Was pamieta pana Tymińskiego? Ktory startował na prezydenta
Pielęgniarka
Pielęgniarka 9.08.2018, 23:16
Urodzeni Pióro - Kielce, Osika - Zagórz, Matuszewski - Sanok. Tyle w temacie
do_pielęgniarka
do_pielęgniarka 12.08.2018, 10:55
...moja siostra urodzona - Kraków, mieszkała całe dzieciństwo - Sanok teraz - Kanada. Oczymś to świadczy?
Oldboys
Oldboys 9.08.2018, 23:03
Panie Tomaszu, naprawde fajnie tylko nie jest Pan sanoczaninem i nie zaglosuje na Pana.
sanoczanin
sanoczanin 10.08.2018, 10:01
A niby gdzie mieszka i płaci podatki? Na marsie?
Pióro też nie jest z Sanoka!
Pielęgniarka
Pielęgniarka 9.08.2018, 23:19
Pióro - Kielce, Osika - Zagórz, Matuszewski - Sanok. Tyle w temacie
Jaa
Jaa 9.08.2018, 22:57
To jest na co Sanok czeka i czekał
Brawo
Brawo 9.08.2018, 22:34
Spodziewałem się rywalizacji sportowej, demokratycznej, uczciwej. Spotkałem się jednak z faulowaniem i zarzutami niedostosowania się do bezapelacyjnej lojalności. Mam odrębne zdanie co do pojęcia lojalności . Dziś niektórzy mylą je z pojęciem służalczości – mówił Tomasz Matuszewski, kandydat na burmistrza Sanoka.– Zmiana w ratuszu jest konieczna – podkreślił.
MT_na_księżyc
MT_na_księżyc 12.08.2018, 10:59
I na czyich pleckach na tę posadkę wyjechał? Czy w konkursie swoje pomysły przedstawił? To tylko kłótnia w rodzienie...ale te pisowskie rodzinki inaczej żyć nie umieją.
Barbara
Barbara 11.08.2018, 09:27
Był prawą ręka pisowskiego burmistrza bez zająknienia, więc niech nie udaje nowej twarzy. Odpowiada razem z nim za sanocką zapaść.
Woda sodowa uderzyła do głowy.
Józef
Józef 9.08.2018, 22:17
Dawać dawać do przodu. Im więcej takich ludzi tym lepiej
der
der 9.08.2018, 22:13
Piotr Kot nie Tomasz...w końcu jakieś nowe twarze,a nie te same leśne dziadki zmieniające tylko partie
Luzia
Luzia 9.08.2018, 22:07
Profesjonalnie i fachowo jak zawsze. Za słowami idzie jakość.
Sanoczanie
Sanoczanie 9.08.2018, 22:00
Idą w dobrą stronę, tak trzymać
Adam
Adam 9.08.2018, 21:32
Dobra decyzja, trzymam kciuki!
Sanoczanie
Sanoczanie 9.08.2018, 21:20
Oby wam się udało. Mamy dość pisowskiej dobrej znany!!! Chcemy wolnego Sanoka, a nie kaczogrodu!!!
Tomku, że trzymamy kciuki za Ciebie!!!!
sanoczanka
sanoczanka 12.08.2018, 11:00
Zdradził raz... zdradzi i drugi raz.
Barbara
Barbara 11.08.2018, 10:06
Przecież p.Tomek to nieodrodne dziecko pis-u, przez trzy lata na pierwszej linii tworzenia sanockiego kaczystanu. Jakoś nie słyszałam żeby choć raz się dystansował od burmistrza. A kto współpracował przy szukaniu mściwych haków na poprzedników.

Pozostałe