Dzień dawcy szpiku w Bieszczadach

  • 10.08.2018, 08:37
  • Martyna Sokołowska
Dzień dawcy szpiku w Bieszczadach Patryk Oberc
W najbliższy piątek i sobotę (10 i 11 sierpnia) w godzinach od 14 do 20 przy Karczmie Skup Runa Leśnego w Dołżycy koło Cisnej będzie można zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS.

Dni Dawcy Szpiku odbędą się w ramach imprezy Rozsypaniec organizowanej przez Fundację Artystyczną Rozsypaniec. Podczas rejestracji należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Rejestracja trwa kilka minut. Polega na wypełnieniu formularza i pobraniu za pomocą specjalnych pałeczek materiału genetycznego z wnętrza policzka. Procedura trwa kilka minut, jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna.

Dawcą może być każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 lat, która waży minimum 50 kg. Metody pobrań komórek macierzystych są dwie: z krwi obwodowej (stosuje się ją w 80 procentach przypadków) i z talerza kości biodrowej. Obie są bezpieczne, a o wyborze decyduje lekarz. 

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe