Młodzi decydują i mają głos, a płaci urząd miasta

  • 11.10.2018, 12:14
  • TM
Młodzi decydują i mają głos, a płaci urząd miasta pixabay.com
Do połowy września miały wpłynąć wnioski do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w gminie Ustrzyki Dolne.

W terminie zgłoszono pięć wniosków, które mogły mieć szansę na realizację w 2019 roku. W zgłaszaniu projektów udział wzięła młodzież między 13 a 20 rokiem życia. Do wykorzystania na jedno zadanie przeznaczono 25 tysięcy złotych. Wśród zaproponowanych zadań znalazły się projekty: Kursy językowe dla młodzieży – hiszpański, francuski, włoski, angielski, Młodzieżowe maratony filmowe, AED w praktyce-bezpieczeństwo najważniejsze – wyposażenie szkół w przenośny defibrylator, Wykonanie siłowni zewnętrznej w Ropience oraz Samoobsługowe stacje napraw dla rowerów.

Pod koniec września komisja zweryfikowała pięć zadań. Tylko jedno dotyczące wyposażenia szkół w defibrylator nie uzyskało aprobaty, dlatego że zadanie dotyczyło bezpośrednio infrastruktury szkoły.

Do 26 października będzie można głosować na cztery pozostałe zadania.W głosowaniu mogą brać udział wszystkie osoby z terenu gminy Ustrzyki Dolne, które nie ukończyły 20 roku życia. Karty do głosowania można pobrać ze strony www.ustrzyki-dolne.pl lub bezpośrednio w budynku Urzędu Gminy Ustrzyki Dolne.

TM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe