Pomysły na szpital

  • 4.11.2016, 05:02 (aktualizacja 04.11.2016 05:34)
  • Sabina Tworek
Pomysły na szpital Ewelina Kochan
Henryk Przybycień, nowy dyrektor szpitala w Sanoku zapewnił, że placówka będzie się rozwijać.

Podczas sesji powiatowej przedstawił radnym pomysły, jak uzdrowić ciężką sytuację szpitala. 

– Celem numer jeden jest budowa bloku operacyjnego – mówił. – Należy go zmodernizować i zaktualizować projekt oraz szukać źródeł jego finansowania. Bez bloku operacyjnego nie ma przyszłości dla oddziałów zabiegowych, a bez tych z kolei pod znakiem zapytania stoi dalsza egzystencja szpitala. Należy poprawić też warunki funkcjonowania laryngologii i ortopedii, zwiększyć trzeba bazę oddziału intensywnej terapii, nadbudować piętra nad głównym budynkiem szpitala. Jesteśmy na etapie złożenia wniosku o określenie warunków jego rozbudowy i nadbudowy. Pozwoliłoby to uzyskać około 1500 m² nowej powierzchni oraz zamontować nowy dach, bo obecny wymaga pilnego remontu.

W nadbudowanej części znalazłby się oddział otolaryngologii, rehabilitacji kardiologicznej i udarowej. Ponadto Przybycień zaznaczył, że pasuje w najbliższym czasie zmienić sieć energetyczną i wodociągową oraz pomyśleć o odnawialnych źródłach energii i nowej aparaturze medycznej. Stawia również na współpracę z sąsiednimi szpitalami, a nie rywalizację między placówkami.

Dyrektor zapytany przez radnego Sebastiana Niżnika o dalszy los trzech sanockich oddziałów, które aktualnie znajdują się w zawieszeniu: położniczego, ginekologicznego i neonatologii, odpowiedział: – Prowadzimy trudne rozmowy. Od ich zawieszenia minął długi okres czasu, co działa na naszą niekorzyść – skwitował krótko.

Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Tomek Kotek
Tomek Kotek 4.11.2016, 12:36
A ja pytam Sebe N. O zadłużenie powiatu z okresu jego panowania

Pozostałe