Wirusowe kąciki zabaw

  • 20.12.2016, 05:01
  • Anna Twardy
Wirusowe kąciki zabaw Pixabay.com
Przychodnie zdrowia i gabinety lekarskie troszczą się o samopoczucie najmłodszych pacjentów, tworząc kąciki zabaw na korytarzach lub w wydzielonych pomieszczeniach. Radość dzieciaków jest niesamowita, ale czy takie miejsca są dla nich bezpieczne? Czy może stają się wylęgarnią niewidocznych bakterii i wirusów?

Na ten problem zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. Mężczyzna podzielił się z nami uwagami na ten temat, twierdząc, że kąciki stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia nie tylko maluchów, ale również dorosłych.

– Nie powinno pozwalać się na tworzenie takich miejsc przed gabinetami lekarskimi – mówi wzburzony. – Są tam zabawki, kredki i inne przedmioty, których dotykają dzieci zarówno zdrowe, jak i chore. To tylko sprzyja rozprzestrzenianiu się zarazków. Siedzeniem na krześle się nie zarażą, ale zabawkami owszem – kwituje. 

Okazuje się, że nie wszyscy podzielają zdanie naszego czytelnika.

– Uważam, że kąciki do zabawy są potrzebne w każdej przychodni – mówi Edyta, mama Mikołaja. – Do pediatrów zawsze są kolejki. Czasami na badanie z chorym synem czekałam nawet trzy godziny. Mikołajowi bardzo się wtedy dłużyło. Dzieci szybko się nudzą i zaczynają rozrabiać. Wtedy kącik z zabawkami w poczekalni jest wybawieniem dla wszystkich rodziców. Sądzę, że jeśli dzieci mają się czymś zarazić, to i tak to zrobią, bo każda przychodnia to wylęgarnia wirusów. Zabawa wspólnymi zabawkami nie ma tutaj znaczenia – dodaje.

Więcej w 50 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe