Mały wielki człowiek

Mały wielki człowiek Ilona Pietrzkiewicz
Kubuś ma 7 lat. Zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór kości. Ostatni rok był dla niego pasmem wyzwań. Przeszedł ciężką operację, nadal poddawany jest chemioterapii i wymagającej, codziennej rehabilitacji.

Niestety choroba nie wybiera. Tak było w przypadku Jakuba Pietrasza z Sanoka. Mimo młodego wieku chłopiec zapadł na ciężką chorobę zwaną osteosarcomą. U Kuby rak - mięsak, zaatakował kość kulszową prawą. Niestety jest to dość często pojawiająca się choroba u dzieci. Stopień złośliwości nowotworu zależy od budowy guza.

Kubuś jest bystrym, energicznym i inteligentnym chłopcem. Na czas leczenia musiał jednak przerwać naukę z w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku.

Bolesna historia rodziny zaczęła się we wrześniu 2015 roku, kiedy Kuba zaczął kuśtykać. Wcześniej nic nie wskazywało na na tak poważną chorobę.

Więcej w 51 numerze Korso Gazety Sanockiej

Ilona Pietrzkiewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe