Klamka zapadła

  • 20.01.2017, 05:30
  • Sabina Tworek
Klamka zapadła Rafał Bolanowski
To już koniec oddziału ginekologiczno-położniczego i noworodkowego w sanockim szpitalu. Nadzieje, że uda się je uratować, prysnęły jak bańka mydlana.

Henryk Przybycień, dyrektor SPZOZ w Sanoku, wysłał do lokalnych mediów oświadczenie, w którym informuje o zamknięciu oddziałów. Za główny powód podaje trwające od trzech lat problemy kadrowe, które szczególnie nasiliły się na początku 2016 roku i były spowodowane rozwiązaniem umów o pracę przez kilku lekarzy ginekologów.

- Dodatkowo od 4 kwietnia 2016 r. pozostali lekarze odmówili pełnienia dyżurów lekarskich według klauzuli opt-out, co uniemożliwiło zapewnienie ciągłości działania oddziału - czytamy w oświadczeniu. - Następstwem powyższych okoliczności była konieczność wystąpienia dyrekcji SPZOZ w Sanoku do wojewody podkarpackiego o wydanie decyzji o czasowym zawieszeniu działalności Szpitala Specjalistycznego w Sanoku w zakresie oddziałów ginekologiczno-położniczego oraz noworodków. Zawieszenie przedmiotowych działalności trwało od 4.04.2016 do 3.05.2016 oraz od 23.05.2016 do 22.11.2016 tj. przez maksymalny 6-miesięczny okres, dopuszczany przez ustawę o działalności leczniczej. Równocześnie w związku z powstałą nadzwyczajną sytuacją podejmowane były wielokierunkowe działania mające na celu utrzymanie pracy przedmiotowego oddziału.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe