II morsowanie w Solinie

  • 21.01.2017, 07:28
  • Joanna Zwolińska
II morsowanie w Solinie Konrad Ulanowski
Od 12 do 15 stycznia Polańczyk gościł uczestników II Światowego Zlotu Morsów.

Pierwsi goście przybyli do Polańczyka we czwartek wczesnym rankiem. Dopiero po południu rozpoczęły się imprezy integracyjne, a wieczorem dyskoteka, w której uczestniczyło około 40 osób.

Zlot nieoficjalnie zaczął się w piątek, 13 stycznia, przywitaniem gości i zaproszeniem do kąpieli „Bieszczadzkich Twardzieli”, czyli pływania zimnowodnego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne wcześniej zaplanowana trasa od Zatoki Drewnianej wzdłuż zapory, którą miały przepłynąć morsy i foczki, została przeniesiona do Polańczyka i skrócona do około 500 m. To jednak nie przeszkodziło dobrej zabawie. Dziewięciu odważnych morsów i jedna foczka po zakończonym pływaniu nagrodzonych zostało dyplomami i medalami okolicznościowymi, a wręczył je Lucjana Kuźniara, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Jednym z twardzieli był morsujący od 12 lat Janusz Tyka, prezes klubu morsów Dębowa z Kędzierzyna – Koźla, który mówił o wciągającej sile morsowania i jego pozytywnym wpływie na organizm.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Joanna Zwolińska
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe