Goście z zagranicy

  • 25.01.2017, 06:31
  • Anna Twardy
Goście z zagranicy Anna Twardy
W ostatnim czasie dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku gościły studentki z Hongkongu i Sri Lanki. Tygodniowa wizyta obfitowała w wiele atrakcji dla zagranicznych gości,ale również umożliwiła uczniom placówki, jak i sanockim gimnazjalistom zapoznanie się z obcymi kulturami.

Zarówno dla Moniki Lenart, jak i Anny Marut to nie był pierwszy raz, gdy do swoich domów przyjęły studentów z zagranicy.

- To mój trzeci raz – mówi Monika. - Po raz pierwszy gościłam u siebie obcokrajowca w trzeciej klasie gimnazjum. Później był rok przerwy, gdyż nie udało się zorganizować projektu.

Jak wspominają Monika i Anna, na początku rodzice obu dziewczyn podchodzili do tego pomysłu z pewną dozą sceptycyzmu. Jednak z czasem zauważyli sporo korzyści wynikających z takich odwiedzin.

- Moi rodzice spostrzegli, że w trakcie wizyty ich angielski poprawił się, a sama komunikatywność wzrosła - mówi Anna. - Byli bardzo zadowoleni, więc w tym roku od razu się zgodzili na przyjęcie obcokrajowca.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe