Sanockie morsy

  • 26.01.2017, 07:00
  • kael
Sanockie morsy Krzysztof Lubomski
Powraca SGMM. Dawniej ten skrót oznaczał Sanocką Grupę Miłośników Maratonów, teraz jest to Sanocka Grupa Miłośników Morsowania – HIPOTERMIA. Pasjonaci lodowatej kąpieli zbierają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00 na brzegu Sanu pomiędzy skansenem a Sosenkami (za ogródkami działkowymi). Stali bywalcy serdecznie zapraszają.

Za prekursora sanockiego morsowania można uznać Jerzego Nalepkę, dawniej biegacza, wielokrotnego mistrza Polski w nordic walking na różnych dystansach. Dla niego to już trzeci sezon morsowania. Jak mówi, lubi nowe wyzwania. 

Wiele badań wskazuje, że regularne pływanie w lodowato zimnej wodzie (mniej niż 4 stopnie) może  mieć zbawienny wpływ na zdrowie człowieka: szczególnie w chorobach wątroby czy nerek. Morsowanie poprawia parametry krwi oraz funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, normalizuje poziom cholesterolu i poziom cukru we krwi, kobiety mogą łatwiej pozbyć się cellulitu. Może obniżyć wiek biologiczny człowieka nawet o 8-16 lat. Oczywiście zadziała to w połączeniu z racjonalnym żywieniem.

Przed rozpoczęciem przygody z morsowaniem konieczna jest konsultacja lekarska. Istnieje wiele różnych chorób, w przypadku których zimne kąpiele są niewskazane lub nawet mogą wywołać wiele niekorzystnych reakcji organizmu.

kael
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe