Grypa atakuje

  • 29.01.2017, 07:08
  • Medicover/op. ST
Grypa atakuje Pixabay.com
Od początku grudnia obserwujemy wzrost liczby zachorowań na grypę, która pod koniec poprzedniego miesiąca osiągnęła wartości alarmowe.

Najwyższy poziom zachorowań jednak wciąż przed nami - codziennie coraz więcej pacjentów zgłasza się po pomoc. Według danych Medicover na początku stycznia liczba wizyt z powodu infekcji oddechowych wzrosła o 30 procent w porównaniu do tygodni przedświątecznych, a liczba porad telemedycznych do ponad 5 tysięcy tygodniowo.

Infekcje oddechowe spowodowane są około 200 typami różnych wirusów, które u każdego z nas wywołują zachorowanie średnio kilka razy w roku. Przeziębienie może nas dopaść przez okrągły rok, ale typowy sezon zachorowań trwa od połowy września do połowy kwietnia. Zwykle jeden raz w trakcie sezonu infekcji występuje szczyt zachorowań, wtedy, gdy atakuje wirus grypy.

W tym sezonie liczba zachorowań na grypę zaczęła dynamicznie rosnąć o miesiąc wcześniej w porównaniu do lat ubiegłych. Jednak lekarze ostrzegają, że najwyższy poziom infekcji jeszcze przed nami. Według prognoz przewidywany jest on na drugą połowę stycznia.

- Co roku regularnie monitorujemy liczbę wizyt z rozpoznaniami infekcyjnymi – mówi Małgorzata Kiljańska, dyrektor ds. rozwoju operacyjnego Medicover. - Analiza statystyczna rozpoznań stawianych na wizytach przez naszych lekarzy pozwala wykryć nagły wzrost zachorowań na grypę. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie wskazać początek szczytu infekcyjnego i skutecznie się doniego przygotować.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Medicover/op. ST
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tęca ytbe
tęca ytbe 2.03.2017, 15:16
szepionka niczniedaje nagrype troche uotporni aby pszed grypom ityle***

Pozostałe