Czas harcerskich podsumowań i wyróżnień

  • 3.03.2017, 06:09
  • Tomasz Kulpiński
Czas harcerskich podsumowań i wyróżnień Harcerski Klub Turystyczny
Gościnna sala Domu Górnika okazywała się 25 lutego za mała, aby pomieścić wszystkie osoby i drużyny przybyłe na Spotkanie Harcerskich Pokoleń z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Gospodarzem i organizatorem uroczystości była Komenda Hufca ZHP Ziemi Sanockiej im. ks. Zdzisława Peszkowskiego.

Po mszy św. w kościele oo. Franciszkanów w intencji skautów i harcerzy za wstawiennictwem bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego odbył się na Rynku apel harcerski, na którym odczytano Rozkaz Specjalny L 1/2017. Po serdecznym przywitaniu przybyłych do Sanoka instruktorów i harcerzy z Hufca ZHP Brzozów i Hufca Bieszczadzkiego ZHP im. Wincentego Pola hm. Krystyna Chowaniec zwróciła się do pozostałych zebranych zuchów, druhen i druhów, mówiąc m.in., że dzisiejszy świat potrzebuje ludzi odważnych i dobrych, ludzi potrafiących zatroszczyć się o siebie i swoje otoczenie, wrażliwych na krzywdę innego człowieka, ale także na ciągle postępującą dewastację naturalnego środowiska. Ludzi, którzy kochają swoją Ojczyznę, ale także szanują prawa innych narodów i ras.

- Harcerstwo ma na celu wychowanie właśnie takiego człowieka, takiego pokolenia - mówiła hm. Chowaniec. - Zadanie przed nami ogromne i niełatwe, ale tak bardzo zgodne z nauką chrześcijaństwa i zasadami demokracji.

Rozkaz zawierał również informację, że decyzją przewodniczącego ZHP Brązowy Krzyż za Zasługi dla ZHP otrzymał hm. Daniel Bielak, a listem pochwalnym naczelnika ZHP wyróżniona została pwd. Agnieszka Baranowska, drużynowa 16 DH z Falejówki.

Uczestniczące w zlocie drużyny Hufca Ziemi Sanockiej wzięły udział w rajdzie zadaniowym "Harcerskie ślady w Sanoku".

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Tomasz Kulpiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe