Spotkanie z Grzegorzem Rogowskim

start 15.03.2019 godz. 18:00
koniec 15.03.2019 godz. 22:00

Lokalizacja: Sanok, BWA Galeria Sanocka

Miejska Biblioteka Publiczna i BWA Galeria Sanocka zapraszają na spotkanie
z Grzegorzem Rogowskim
autorem książki „Skazane na zapomnienie. Polskie Aktorki Filmowe Na Emigracji”.

Termin: 15.03 (piątek)
Godzina: 18.00
Miejsce: BWA Galeria Sanocka (Rynek 14)

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję przedwojennej komedii „Zapomniana melodia”.

„W 2015 roku Grzegorz Rogowski podjął się niebywałego zadania, w poszukiwaniu śladów życia bohaterek przemierzył ponad 12 tysięcy kilometrów odwiedzając Nowy Jork, Rochester, San Francisco, San Jose. Dotarł do rodzin aktorek, spisał ich wspomnienia i zebrał bezcenne zdjęcia dokumentujące prywatne życie gwiazd polskiego ekranu. Zaproszony przez autora do współpracy filmograf Michał Pieńkowski, w rozdziale otwierającym publikację szuka odpowiedzi na pytanie: Jak wyglądała droga przyszłych artystek do kariery? W końcowej części książki pisze o dorobku polskiego kina międzywojennego i pracach nad jego dokumentacją. Książka jest obszerną opowieścią o kulisach życia teatralnego i filmowego w międzywojennej Polsce”. „Skazane na zapomnienie” – to obowiązkowa pozycja dla miłośników polskiego kina oraz osób interesujących się życiem kulturalnym dwudziestolecia międzywojennego (książka do nabycia w trakcie spotkania).
Zapomniana melodia – polska komedia muzyczna z 1938, w reżyserii Konrada Toma i Jana Fethkego, z piosenkami Henryka Warsa i Ludwika Starskiego. W filmie wystąpiła plejada ówczesnych gwiazd polskiego kina: Helena Grossówna, Jadwiga Andrzejewska, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Michał Znicz, Stanisław Sielański, Juliusz Orwid. Film został poddany cyfrowej rekonstrukcji.


Wstęp wolny!

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.