TZN Xenna - Ukraina - Secesja

start 28.03.2020 19:00

TZN Xenna, Ukraina, Secesja, Rudera Music Club

koniec 28.03.2020 22:00

Lokalizacja: Sanok, ul. Podgórze 4

Koncert zespołów grajacych muzykę punk rockową i od niej pochodną:
TZN XENNA to legenda punk-rocka, zespół którego kariera (z przerwami) trwa już ponad 30 lat! Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Ziętała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie........ Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło sie 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora. Płyta CZART PRLU ukazała sie w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu.

UKRAINA to punkowa grupa będąca przed laty jednym z zespołów kojarzonych z Podkarpacka Sceną Punkrockową. Kapela powstała podczas spotkania muzyków dwóch punkowych formacji działających w Brzozowie w latach 1979-82, zespołów Bluff i CKM i znana jest zapewne fanom krajowego punk rocka m. in. ze swojego koncertu na festiwalu w Jarocinie w 1985 roku w czasach gdy był on zdominowany przez rozwijającą się prężnie krajową scenę punk.
Zespół aktywnie działał w latach 80. po czym na długi czas zawiesił działalność. Po reaktywacji w roku 1992 funkcjonował często zmieniając skład jednak niezmiennie proponując fanom swoją wizję punk rocka opartego na sprawdzonych wzorcach charakterystycznych dla polskiej sceny punk z lat 80-tych ubiegłego wieku.
Mimo tego, że część muzyków wyjechała za granicę i członków zespołu zaczęła dzielić spora odległość w roku 2013 (na 30-lecie istnienia) Ukraina weszła do studia aby nagrać swoje najbardziej znane utwory sprzed lat. Niestety efekt tej sesji stał się ofiarą wewnętrznych tarć weteranów zespołu z nowymi muzykami i nigdy nie wyszedł poza fazę rejestracji dźwięku. Zespół nie zprzestal dzialac i na początku roku 2015 sesja nagraniowa powtórzona została z powodzeniem, bijąc na głowę to co powstało wcześniej.
Podczas ponownej wizyty w studio jest album zatytułowany "Nuda" zawierający utwory pochodzące z początkowego okresu działalności Ukrainy. Powstały one oryginalnie w latach 1980-1985, a współczesne możliwości rejestracji dodały zespolowi mocy i melodyjności, ujawniając niejednokrotnie prawdziwe punkowe hity.
Kolejne 10 utworów zarejestrowanych w roku 2015 uzupełnionych zostało trzema kompozycjami nagranymi w roku 1995, a współcześnie poddanymi ponownemu masteringowi.
Zespól gra wprawdzie z przerwami -ale kazdy koncert to jest nielada gratka Dla Fana tego nurtu i jest wydarzeniem.

SECESJA, powstanie zespołu to rok 1995 w mieście Rzeszów na Podkarpaciu. Zaczęliśmy grać w składzie: Piotrek (Goły) – gitara basowa i wokal, Marcin (Nicek) – gitara, Marek (Maro) – perkusja. Pierwsza kaseta zatytułowana „Nietolerancja" nagrana w wyżej wymienionym składzie, wydana została przez "The Naturat" w roku 1997. Po wydaniu tej kasety doszła do nas Dagmara - wokal, z którą nagraliśmy kasetę "Secession", wydaną przez "Stradoom Terror" w roku 1999. Po wydaniu drugiej kasety doszedł do nas Wojciech (Szurak) – gitara, odeszli: Dagmara i Nicek. W składzie Goły, Szurak, Maro nagraliśmy trzeci mocniejszy album "... nie ómie tańczyć?!" - materiał nagrany: 2001 i wydany: 2002. W roku 2006 wychodzi na świat płyta: "...nie ómie tańczyć?! - wydanie naprawione" + 2 bonusy promujące kolejny album. W 2009 zmienił się skład naszego zespołu. Odszedł Szurak, a w jego miejsce pojawił się Marcin (Pasza) – gitara. Po odejściu Paszy w roku 2013 pojawił się Piotr (Fryzjer) gitara a zaraz po nim wrócił do kapeli Szurak. Na Rockowisku w Hajnówce w lipcu 2014 roku zdobyliśmy II miejsce w przeglądzie kapel z Polski i z zagranicy! W składzie: Goły, Szurak, Maro, nagraliśmy Singiel "321" w 2015 r. https://www.youtube.com/watch?v=DoASepGuIek&list=PLIaDuEowgQo_yosmwPZ7DSsz4M00NDK-e . Skład zespołu się zmieniał na gitarach, powracali i odchodzili gitarzyści. Aktualnie tworzymy muzykę melodyjny punk/rock z nutką mocniejszego brzmienia, gramy próby oraz koncerty w składzie od 2017 roku: Goły - bas i wokal, Wojciech (Młody) - gitara, Maro - perkusja.

Na poczatku zgodnie z tradycja wystapi GRZECZNIACHA - mlody punkrockowy zawadiacki projekt solowy jednego z muzyków Ukrainy - mlodego pokolenia .

Koncert bedzie to kolejna Lekcja Historii tamtego okresu -a w czasach obecnych - .Zapraszamy szczególy wkrótce...

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.