Kiepsko z komunikacją autobusową w gminie Komańcza

  • 14.11.2017, 13:00
  • Agnieszka Szczepańska
Kiepsko z komunikacją autobusową w gminie Komańcza Agnieszka Szczepańska
Dwie miejscowości - Czystogarb i Wisłok Wielki - narzekają na słaby dostęp komunikacyjny. Ich mieszkańcy zabiegali o to, żeby przedłużyć połączenie z Komańczą.

W związku z tym spotkali się z przedstawicielami Przedsiębiorstwa Transportowego "Tarzan", 12 października, podczas sesji Rady Gminy Komańcza. Jeśli chodzi o dowóz dzieci do szkół organizuje go gmina, która dopłaca temu samemu przewoźnikowi, który wygrał przetarg. Problem jest natomiast z dojazdem do pracy, lekarza czy urzędów.

- Potrzeby mieszkańców w zakresie transportu były zgłaszane - mówił Jerzy Krysiak, zastępca wójta. - Rozmowy dotyczyły tego, żebyście państwo jeździli tak jak Arriva, a dodatkowo uruchomili to, co mieszkańcy postulowali przez lata.

- Uważam, że kursy są dostosowane i godziny są dopięte, żeby zabezpieczyć dowóz do pracy nie tylko od Komańczy - bronił się przewoźnik. - Dostosowaliśmy to do naszych kursów, które zaczynaliśmy i kończyliśmy na Czaszynie. Wydłużyliśmy też kursy w drugą stronę, zwiększyliśmy ich częstotliwość. Zamknęliśmy tzw. białą dziurę przewozową przez Wysoczany, wioskę odciętą całkowicie od świata.

Natomiast, jak jest z ludźmi - wiadomo. Z Czystogarbu sprzedany jest jeden bilet miesięczny i tyle.

Wątpliwości u przewoźnika budzą listy dzieci, które będą korzystać z przejazdów, sporządzane przez rodziców, co potem nie sprawdza się w praktyce.

- Staramy się ustalać kursy i przewozy pod większość, a nie po potrzeby jednostek - tłumaczył. - Moja córka też musi korzystać z internatu, bo nie zabezpieczałem przejazdów pod swoje dzieci i chyba nie mają mi tego za złe.

Radni i mieszkańcy mieli do przewoźnika sporo konkretnych pytań i uwag. Wskazywali, że muszą nieraz wcześnie rano dostać się do lekarza czy urzędów do Sanoka, bo nie wszystko da się załatwić w Komańczy. Przewoźnik zgodził się przygotować propozycje zmian, które uwzględnią postulaty mieszkańców Czystogarbu i Wisłoka Wielkiego.

Agnieszka Szczepańska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe