Są pieniądze na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich

  • 12.01.2018, 15:57
  • ST
Podziel się:
Oceń:
Są pieniądze na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich archiwum
Radni powiatowi jednogłośnie przyjęli uchwałę zabezpieczającą kwotę 50 tys. zł na zorganizowanie powiatowych, kolejowych przewozów pasażerskich.

- Nasza decyzja podyktowana jest faktem, że jesteśmy społecznością wykluczoną, jeśli chodzi o transport kolejowy - argumentował w czasie grudniowej sesji starosta Roman Konieczny. - Jeśli nie zabezpieczymy środków w budżecie, to nikt z zewnątrz nie podejmie się realizacji tego zadania. Z kolei, gdy opowiemy się pozytywnie, to możemy liczyć na owocną współpracę z urzędem marszałkowskim oraz lokalnymi samorządami.

O szczegóły wydatkowania pieniędzy dopytywali starostę radni: Sebastian Niżnik i Bogdan Struś. Po rozwianiu wątpliwości, wszyscy radni zgodnie opowiedzieli się za inwestycją w kolej.

- Powiat sanocki zrobił pierwszy krok w stronę organizacji transportu kolejowego, dzięki czemu otwiera się duża szansa przed mieszkańcami gmin - zauważył Waldemar Och, przewodniczący rady. - Zdajemy sobie sprawę, że niektóre gminy mogą w ogóle nie przystąpić do rozmów, ale duże szanse pokładamy w urzędzie marszałkowskim, który pozytywnie wypowiada się o tego typu inicjatywach. To dobry i długo wyczekiwany krok - skwitował.

Swoje zadowolenie wyraził również radny Jerzy Zuba:

- Zaczynamy eksperyment kolejowy w miejscu, gdzie są najpoważniejsze problemy z komunikacją, czyli na styku gminy Komańcza z gminą Zagórz. To ważne, bo na przykład do Komańczy w soboty i niedziele nie dojedziemy żadnymi środki transportu publicznego - tłumaczył Zuba. - W pierwszej kolejności będziemy dążyć do przywrócenia ruchu kolejowego pomiędzy miejscowością Łukowe a Sanokiem. Przymierzamy się też do uruchomienia trzech par pociągów każdego dnia na linii Łupków-Sanok. Koszt tych połączeń to około 1,5 mln zł rocznie.

ST
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
SZ
SZ 13.01.2018, 09:35
Połączenie kolejowe Łukowe - Sanok???! Czyli będą budować bocznice z Tarnawy Dolnej do Łukowego....

Pozostałe