Ogólnopolski sukces duetu gitarowego z Sanoka

  • 17.04.2018, 08:06
  • Red.
Podziel się:
Oceń:
Ogólnopolski sukces duetu gitarowego z Sanoka PSM Sanok Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec zdobyły pierwsze miejsce w kategorii do lat 18.
Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec zdobyły pierwsze miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie "GITARA W MUZYCE KAMERALNEJ", który odbył się w Tychach w dniach 13-14 kwietnia.

Dziewczynki są uczennicami Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Sanoku. Swój talent muzyczny rozwijają pod skrzydłami dr Iwony Bodziak.

Laureatów konkursu wyłoniło czteroosobowe jury w składzie: prof. Alina Gruszka - gitarzystka, prof. Maria Szwajgier-Kułakowska - pianistka i kameralistka, prof. Zbigniew Kamionka - flecista oraz Marek Moś - dyrygent, skrzypek i kameralista.

Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec stanęły na podium w kategorii do lat 18. Bernardo Pasquini, Fernando Carulli i Manuel de Falla to kompozytorzy, których utwory znalazły się w programie konkursowym sanockiego zespołu kameralnego. Jedną z nagród, jakie otrzymał duet było zaproszenie do wykonania
koncertu w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Organizatorami konkursu byli: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Zespół Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Koło Przyjaciół Gitary ZSM Tychy.

Red.
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------