Inkubator w Sanoku. Miasto chce wspierać przedsiębiorców

  • 11.09.2018, 19:53 (aktualizacja 12.09.2018 11:52)
  • Martyna Sokołowska
Inkubator w Sanoku. Miasto chce wspierać przedsiębiorców pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)
Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka zapowiedział podjecie starań o utworzenie w Sanoku inkubatora przedsiębiorczości.

- W ciągu najbliższych czterech miesięcy będziemy podejmować działania zmierzające do złożenia wniosku o dofinansowanie w zakresie utworzenia w Sanoku inkubatora przedsiębiorczości - poinformował podczas ostatniej sesji rady miasta burmistrz.

Zamierzeniem projektu jest stworzenie kompleksowego programu wsparcia początkującego przedsiębiorcy. Program ten wesprze przedsiębiorców od momentu powstania pomysłu na utworzenie przedsiębiorstwa aż do momentu uzyskania stabilności rynkowej (tzw. program inkubacji przedsiębiorczości). Inkubator przedsiębiorczości będzie oferować m.in: doradztwo ekonomiczne, finansowe, prawne, patentowe, organizacyjne i technologiczne, a także pomoc w pozyskiwaniu środków na prowadzenie działalności gospodarczej.

Pieniądze na ten cel miasto chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach programu "Promowanie przedsiębiorczości".

Inkubatora przedsiębiorczości powstanie w sąsiednim Krośnie. Samorząd dostanie na ten cel 24 miliony złotych dofinansowania. Wartość całego projektu wynosi 35,6 mln. zł. Za te pieniądze przy ulicy Żwirki i Wigury w sąsiedztwie strefy ekonomicznej powstanie nowy obiekt o powierzchni ponad 5 tys. mkw., a w nim 11 boksów produkcyjnych i 26 biurowych. Dodatkowo sala konferencyjna i zaplecze socjalne. 

Budowa rozpocznie się w październiku 2018 roku, a według planu zakończy w 2021.

 

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------