Od poezji śpiewanej po blues. Przed nami I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Trombita”

  • 12.09.2018, 19:22
  • Redakcja
Od poezji śpiewanej po blues. Przed nami I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Trombita” materiały organizatora
Festiwal odbędzie się 22 września w Schronisku Cień PRL-u w Wetlinie. Początek o godzinie 18. Wydarzeniu patronuje Korso Gazeta Sanocka.

Muzycznie festiwal stanowi przekrój gatunków od folku przez poezję śpiewaną do bluesa. Nawiązując do poetyckich tradycji bieszczadzkich festiwali bazą programową naszej imprezy jest muzyka z kręgu tzw. Krainy Łagodności jednakże będziemy także prezentować inne gatunki muzyczne z szczególnym uwzględnieniem walorów tekstowych oraz kontekstu regionalnego utworów. Zapraszamy artystów z całej Polski nie zapominając jednocześnie o twórcach lokalnych, na których szerszej promocji szczególnie nam zależy. Szczególne miejsce ma w programie festiwalowym poezja „mówiona” – chcemy aby zaistniała ona w formie mini-wieczoru autorskiego. Jest to przedsięwzięcie, na które nie poważył się dotychczas nikt - mamy nadzieję, że w rozśpiewanej atmosferze znajdzie się czas, na Słowo i odrobinę zadumy – popartej bieszczadzką jesienią. Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty oraz stoiska z lokalnym rękodziełem.

Integralną częścią imprezy są konkursy. W tegorocznej edycji jest to Turniej Jednego Wiersza im. Ryszarda Szocińskiego „O żurawie pióro” oraz Turniej Jednej Fotografii „O jesienny wrzos”. W Jury konkursów zasiadają m.in. Adam Ziemianin, Mirosław Welz czy Andrzej Ciach. Patronat nad festiwalem a konkursem poetyckim w szczególności objęła rzeszowska Fraza oraz lubelski Akcent. W przyszłych edycjach planujemy rozbudowanie części konkursowej imprezy o konkurs muzyczny.

W tegorocznej edycji wezmą udział Roman „Łabi” Dobrowolski – Zakapior czy też Bieszczadnik jak kto woli, laureat m.in. Bieszczadzkich Aniołów 2008, Katka Kotecka – artystka lubelsko-rzeszowska, laureatka licznych prestiżowych konkursów piosenki – m.in. Wschodów, Oranżerii czy Gorlickiej Bitwy Poetyckiej. Gospodarzem tegorocznego Spotkania z Poetą jest Wojciech Szczurek, autor 5 tomików wierszy oraz płyty Bieszczadów szukam w Bieszczadach – Jesień, z której utwory również będzie można usłyszeć na żywo. Sięgając do klasyki polskiej piosenki zaprosiliśmy rzeszowskiego barda Maxa Janasa aby wyśpiewał nam program złożony z pieśni Jacka Kaczmarskiego. I wreszcie gwiazdą wieczoru będzie Piotr Selim, „specjalista od wzruszeń” Lubelskiej Federacji Bardów.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kulturalno – Artystyczna „Testudo”. Fundacja jako taka jest tworem dość młodym gdyż dwuletnim. Jednakże ludzie ją tworzący od 8 lat uczestniczą w działaniach kulturalnych – głównie w macierzystym mieście fundacji czyli w Lublinie ale także współorganizując imprezy na Pomorzu czy w Poznaniu. Myśl o „robieniu” imprez w Bieszczadach towarzyszyła nam od początku działalności. Zaowocowało to tegorocznym wakacyjnym cyklem „Muzyczne Bieszczady”, którego swoistym zwieńczeniem ma być festiwal „Trombita”.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------