Bramy przesuwne – optymalne rozwiązanie do domów i zakładów pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik.com

Bramy przesuwne – optymalne rozwiązanie do domów i zakładów pracy - Zdjęcie główne

Bramy przesuwne – optymalne rozwiązanie do domów i zakładów pracy | foto freepik.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane JaBramy przesuwne – optymalne rozwiązanie do domów i zakładów pracy

Zwykłe furtki i szlabany dobrze odgradzają teren prywatny od publicznego, ale pod względem funkcjonalności daleko im do przesuwnych bram wjazdowych. O tym, w jakim stopniu sprawdzi się taki mechanizm, decydują jeszcze konkretne rozwiązania konstrukcyjne. Właśnie dlatego warto przejrzeć ofertę firmy Hörmann. Co klientom proponuje ten producent? Praktyczność, wygodę i bezpieczeństwo.

Konstrukcja bram wjazdowych

Jedną z najważniejszych cech bram wjazdowych Hörmann jest brak prowadnic. W ten sposób inżynierom firmy udało się stworzyć konstrukcję samonośną. Dzięki temu mechanizm odpowiedzialny za jej ruch działa niezależnie od warunków atmosferycznych. Bywa, że zalegający w prowadnicach lód unieruchamia mechanizm – w przypadku modeli marki Hörmann takie ryzyko nie istnieje.

Bramy wjazdowe niemieckiego producenta wyróżniają dodatkowe zawiasy z aluminium. Te elementy służą do zabezpieczania drzwi przed zdzieraniem zewnętrznej powłoki. Jako że farba nie odpryskuje w trakcie ruchu, zapory nie trzeba zbyt często malować. Tym samym brama zachowuje pierwotny wygląd przez wiele lat użytkowania.

System sterowania bram wjazdowych

Firma Hörmann zadbała również o funkcjonalny napęd do bramy przesuwnej. Do jego uruchomienia potrzebny jest jedynie nadajnik w formie pilota. Wystarczy skierować go w stronę odbiornika, czyli panelu sterowniczego, żeby ją otworzyć bez wychodzenia z samochodu. Takie rozwiązanie technologiczne da się docenić na co dzień, a szczególnie w czasie niepogody.

Sterowanie bramą wjazdową przy pomocy pilota sprawdzi się przede wszystkim w domach prywatnych i małych firmach. W dużych zakładach pracy pracownikom można rozdać karty magnetyczne. Otwarcie bramy przy ich pomocy jest równie proste, jak pilotem – trzeba tylko przyłożyć je do czytnika.

Dobry napęd do bramy przesuwnej powinien być łatwy w obsłudze pod jeszcze innymi względami. Właśnie dlatego kolumny sterujące Hörmann zostały wyposażone w funkcję automatycznego zamykania przejazdu po określonym czasie. Dodatkową zaletą jest również łatwy dostęp do paneli. Gdy konieczna będzie zmiana ustawień lub dojdzie do awarii, wystarczy otworzyć klapkę. Do tej czynności nie trzeba używać żadnych narzędzi np. śrubokrętu.

Bezpieczeństwo użytkowania bram wjazdowych

Bramy wjazdowe to elementy o dużej wadze, a co za tym idzie, potencjalnie niebezpiecznie. W przypadku konstrukcji niemieckiego producenta ryzyko wypadku zostało ograniczone do absolutnego minimum. Hörmann wyposaża swoje bramy m.in. w fotokomórki. Po wykryciu obiektu przed sobą mechanizm zatrzymuje się i umożliwia bezpieczne oddalenie się.

Poziom ochrony przed wypadkiem zależy nie tylko od elementów wewnętrznych. Właśnie dlatego Hörmann w swoich bramach wjazdowych montuje sygnalizatory. Dzięki dodatkowemu oświetleniu przechodzące obok osoby wiedzą, czy zapora znajduje się w ruchu.

Bezpieczni są również kierowcy. Częścią każdego zestawu jest pętla indukcyjna, czyli sensor zamykający bramę zaraz po przejechaniu pojazdu. Jeśli za nim znajduje się kolejny samochód, nie zostanie on przepuszczony. Tym samym spada ryzyko zatrzymania auta w częściowo zamkniętym przejeździe i uszkodzenia karoserii.

Ekologiczna produkcja

Bramy wjazdowe Hörmann są tworzone z myślą o jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów środowiska naturalnego. Świadczy o tym dodatkowy napęd. Akumulator z modułem solarnym to rozwiązanie zwiększające udział odnawialnych źródeł energii w codziennym życiu. Urządzenie ma też walor praktyczny. Dzięki niemu zapora będzie działać, nawet jeśli zabraknie prądu.

Firma Hörmann dba o ekologię już na etapie produkcji i wykorzystuje jak najwięcej energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W przypadku bram wjazdowych prąd potrzebny do pracy w całości powstaje w ekologiczny sposób.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE