Autor:

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Sport Tak grają tylko mistrzowie! Trzeci mecz w grupie eliminacyjnej i trzecie zwycięstwo, a rywale byli naprawdę mocni. Stąd nie było łatwych meczów, o czym najlepiej świadczy fakt, że w dwóch przypadkach o wygranych zdecydowały dopiero dogrywki. W ostatnim meczu grupowym sanoczanie zgarnęli już pełną pulę punktów, wygrywając z Cracovią 4-1 (2-0, 0-0, 2-1).

Prowadzenie objęli już w 4 minucie (3.49), grając w przewadze. Gola strzelił Mateusz Koczera z podania Marcina Dulęby. Dwie minuty później (5.56) „Niedźwiadki” prowadziły już 2-0, a strzelcem bramki był wyrastający na czołowego napastnika OOM Marcin Dulęba. Asystował mu w tym Aleks Radwański.

W drugiej tercji żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola, trzeba było na niego czekać do 50 minuty (49.16). Na 3-0 wyprowadził sanoczan Karol Górniak. W 49.59 krakowianom udało się strzelić honorową bramkę (Laszkiewicz), ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do „Niedźwiadków”. Wynik meczu 4-1 ustalił Paweł Pisula.

Dzięki znakomitej postawie UKS „Niedźwiadki” MOSiR Sanok, bez względu na wynik ostatniego meczu „Sokołów” z KS Katowice – Naprzód Janów (pocz. godz. 18), zajmą I miejsce w grupie D i w sobotnim półfinale zmierzą się z drugą drużyną grupy E, a jest nią MMKS Podhale Nowy Targ. W drugim meczu półfinałowym zwycięzca grupy E, a jest nim Polonia Bytom, zmierzy się z „Sokołami” Toruń bądź z KS Katowice – Naprzód Janów. Kto nim będzie? Zwycięzca dzisiejszego meczu, w którym zmierzą się właśnie te zespoły.

Sanockie „Niedźwiadki” mogą się czuć szczęśliwe, regenerując siły przed sobotnim półfinałowym meczem z Podhalem. Gratulujemy im serdecznie świetnej postawy i trzymamy kciuki za kolejne wygrane dwa mecze, choć mamy świadomość, że będzie o nie niezwykle trudno!