Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa

Wiki Sanok traci w Jaśle kolejne punkty. To szósta porażka z rzędu w tym sezonie - Zdjęcie główne

Zdj. ilustracyjne | foto Tomasz Sowa

Sport Słaba dyspozycja Wiki Sanok trwa. Podopieczni trenera Sylwestra Kowalczyka przegrali w Jaśle z miejscowymi Czarnymi 2:5, notując tym samym szóstą porażkę z rzędu.

Spotkanie 17. kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy od pierwszych minut wyszli wysokim pressingiem. Przyjezdni zostali zepchnięci do defensywy i do ósmej minuty skutecznie odpierali atak rywala. Chwilę później, Czarni za sprawą Pawła Kowalkowskiego wyszli na prowadzenie. Sanoczanie nie spuścili głów i zaczęli grać coraz wyżej, stwarzając sobie okazję na wyrównanie. Niestety zabrakło szczęścia, by futbolówka znalazła się za linią bramkową. W ciągu następnych kilkunastu minut Jaślanie trzykrotnie pokonali Krystiana Juchę. W końcówce pierwszej połowy gola dla Wiki Sanok zdobył Volodymyr Kozlov.

Początek drugiej odsłony spotkania to zdecydowana przewaga Sanoczan. Wiki ruszyło do ataku i już w 47. minucie Volodymyr Kozlov mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi, jednak strzał Ukraińca został obroniony przez bramkarza gospodarzy. Podopieczni Sylwestra Kowalczyka zepchnęli Czarnych do obrony i bardzo ambitnie szukali sposobu na przedarcie się przez defensywę. Najpierw przed szansą stanął Rafał Domaradzki, a potem Volo Kozlov.

Na dwie minuty przed regulaminowym końcem gry, sędzia podyktował rzut karny dla Jaślan, który bez większych problemów wykorzystał Łukasz Stanek. Gdy wydawało się, że starcie zakończy się przy stanie 4:2, błąd Czarnych wykorzystał Dominik Pielech.

Dla Wiki Sanok była to szósta strata punktów z rzędu. Ostatecznie z 19. punktami na koncie zespół zakończył rundę jesienną sezonu 2021/2022 na dziesiątej pozycji.

Czarni 1910 Jasło – Wiki Sanok 5:2 (4:1)

5:2 Dominik Pielech 90+4’

Czarni 1910 Jasło: Patryk Szostak, Maciej Sowa, Rafał Mastaj, Dawid Florian (75’ Paweł Setlak), Bartłomiej Rodak (46’ Mateusz Kurdziel), Łukasz Stanek, Wojciech Myśliwiec (52’ Krzysztof Szydło), Marcin Krajewski (60’ Dariusz Bałut), Hubert Bracik, Paweł Kowalkowski i Patryk Fryc (73’ Karol Szydło).

Wiki Sanok: Krystian Jucha, Mateusz Lisowski (88’ Radosław Muszka), Kamil Demkowski, Adam Osiniak, Dominik Pielech, Maciej Furdak (64’ Filip Gnap), Rafał Domaradzki, Paweł Knap (84’ Kacper Jaremczuk), Kacper Rudy (79’ Brajan Milczanowski), Sylwester Biega i Volodymyr Kozlov.