Autor: | Zdjęcie: Tomasz Sowa Photography (archiwum)

Zwycięstwo juniorów w eliminacjach Mistrzostw Polski po zaciętym boju z oświęcimską Unią - Zdjęcie główne

foto Tomasz Sowa Photography (archiwum)

Sport Niedźwiadki od wysokiego "C" rozpoczynają eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. Po pokonaniu bytomskiej Polonii w sobotę, również w niedzielę zwyciężyły swoich rywali.

Tym razem byli nimi gracze UKH Unii Oświęcim, a wynik to 4-3 na korzyść sanoczan.

Mistrzostwa Polski Juniorów, Eliminacje:

UKH Unia Oświęcim - UKS Niedźwiadki MOSIR Sanok 3-4 (0-2, 2-0, 1-2)

• 0-1 Damian Ginda-Łukasz Łyko - 4:33
  • 0-2 Damian Ginda-Szymon Dobosz-Łukasz Łyko - 5:10
  • 2-3 Yahor Piankrat-Marcin Dulęba-Sebastian Bar - 43:27
  • 3-4 Volodymyr Stanko-Marcin Dulęba - 58:08
Strzały: 25-30

Kary: 8-12

Niedźwiadki: Kacper Myrdak - Marcin Sieczkowski, Jakub Najsarek; Jakub Szałajko, Volodymyr Stanko, Paweł Pisula - Sebastian Bar, Kacper Rocki;  Aleks Radwański, Marcin Dulęba, Damian Ginda - Radosław Orzechowski, Mateusz Koczera; Dawid Żółkiewicz, Jakub Sudyka, Piotr Skopiński - Łukasz Łyko, Szymon Dobosz, Yahor Piankrat.

Trener: Krzysztof Ząbkiewicz.

Kolejne istotne zwycięstwo sanockiej drużyny po wyrównanym meczu z ciężkim rywalem.

Niedźwiadki, podobnie jak w sobotę w meczu z Bytomiem w składzie z Łyko, Gindą i Doboszem, regularnie grającymi w Polskiej Hokej Lidze u trenera Marka Ziętary. I tak jak dzień wcześniej to Damian Ginda strzelił dwie pierwsze bramki dla drużyny Niedźwiadków, w odstępie kilkudziesięciu sekund, w piątej i szóstej minucie meczu.

Po meczu walki, w którym oświęcimianie postawili wysoko poprzeczkę, to jednak podopieczni Krzysztofa Ząbkiewicza zwyciężają.

Decydujące trafienie autorstwa Volodymyra Stanko padło na niespełna dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Oprócz Stanko i dwukrotnie Gindy drogę do bramki Unii znalazł także Yahor Piankrat.