reklama
reklama

Ścieżka przyrodnicza w Sanoku. Było urokliwe miejsce a teraz tam jest niebezpiecznie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Rubryka "Sygnały czytelników" jest rubryką naszych czytelników, w której mogą zwrócić uwagę na problemy, z jakimi się borykają, jakie ich trapią i na jakie chcą zwrócić uwagę. Wszystkie maile publikujemy w wersji oryginalnej. Zaznaczamy, że nie publikujemy anonimów. Dane autorów pozostają do wiadomości redakcji.
reklama

Piękna pogoda w ubiegły weekend zachęcała do rodzinnych spacerów. Szkoda, że wrażenia po spacerze były niemiłe. Otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych czytelników odnośnie właśnie tego miejsca. Poniżej publikujemy jeden z nich.

 

Szanowna Redakcjo,

Byłem z rodziną na spacerze w niedzielę na ścieżce przyrodniczej nieopodal stawów. Smutek mnie ogarnął zaraz gdy na nią weszliśmy... Połamane deski w pomostach, tak że może noga utknąć. Wieża widokowa w opłakanym stanie...Zresztą dołączam zdjęcia, może ktoś to zobaczy i weźmie się za to, szkoda, żeby to tak marniało.

 

Mowa o ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej wraz z elementami małej architektury zlokalizowanej w obrębie Olchowiec w Sanoku, leżącej na obszarze Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 Góry Słonne. 

Ścieżka znajduje się na obszarze specjalnej ochrony ptaków oraz ochrony siedlisk. Dobry obserwator dostrzeże takie ptaki jak: sikory bogatki, sikory modre, szpaki, kosy, raniuszki zwyczajne, zięby, dzwońce zwyczajne, kukułki zwyczajne, bażanty zwyczajne, kuropatwy zwyczajne, przepiórki zwyczajne, pliszki siwe, pokrzewki, cierniówki, pierwiosnki zwyczajne, strzyżyki zwyczajne, drozdy śpiewaki, rudziki zwyczajne, dzięcioły duże, kowaliki zwyczajne, sójki zwyczajne, sroki zwyczajne, kawki zwyczajne, gawrony, jastrzębie zwyczajne, myszołowy zwyczajne, sokoły wędrowne, orliki krzykliwe, krogulce zwyczajne, płomykówki zwyczajne, pójdźki zwyczajne.

Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna o długości 1200 m wyposażona jest w elementy małej architektury, tj.:

  • pomosty drewniane posadowione na terenie turzycowiska i torfowiska o długości ok. 350 m.
  • jednokondygnacyjny pomost-taras widokowy do obserwacji ptaków o konstrukcji drewnianej. Taras widokowy, na który prowadzą dwustronne schody drabiniaste, znajduje się na wysokości 2,5 m i jest otoczony balustradą.
  • drewniane kładki nad ciekiem wodnym oraz miejsce do przeprowadzania zajęć edukacyjnych w terenie tzw. zieloną klasę składającą się z ławostołów i tablicy edukacyjnej do przeprowadzania nietypowych lekcji przyrody.

 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama